Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam az autómat de nem...

Eladtam az autómat de nem fogadták el az adásvételit mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Eladtam ma az autómat, nromálisnak tűnsz a vevők, de cégre vették meg. Nem szoktam kereskedni autókkal nem gondoltam hogy baj. Majd az okmányirodában nem fogadták el, mert azt mondták a cég ügyvezetője máshogy ir alá és kell aláírási cím példány. Felhívtam a vevot azt mondta ilyenre nem adnak ki és próbáljam meg másik okmányirodában öttel fogjak fogadni. Most az a kérdésem, mit tudok tenni ha máshol sem fogadjak el? Az én nevemen van a kocsi, közbe jöhet ra parkolási bírság, gyorshajtás akármi es nem tudom levenni a nememrol, es a biztosítást sem tudom lemondani? Valami megoldás csak van erre

2023. máj. 22. 18:15
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Én azt mondanám a cégnek, hogy vagy írtok új adásvételit rendes aláírással, vagy kapsz aláírási címpéldányt, vagy feljelented okirathamisításért.
2023. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És az okmányirodában adtak valami igazolást arról, hogy ott jártál, megpróbáltad kijelenteni az autódat és mi volt a gond?

Mert ugyebár a szó elszáll még akkor is, ha okmányirodai ügyintéző szájából jön ki. Aztán meg bizonygathatod, hogy mi volt. (csak zárójelben: az okmányirodai ügyintézésnél 1 példányt írass velük alá, mert én jártam már úgy, hogy valahogy "elkeveredett" a bejelentésem. Na, akkor jól jött az átvételt igazoló aláírás)


Kérj a cégtől egy képet a forgalmi engedélyről, amin szerepel a cég neve mint tulajdonos/üzemben tartó, hátha ő már intézte az átírást.


Az eladást bejelentheted postai úton, vagy elektronikusan is, nem kell feltétlenül személyesen intézkedned.

Elektronikusan akkor tudod intézni, ha van ügyfélkapud: [link]

2023. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a vevő átíratta, neked nem is szükséges bejelentened az eladást. Ha az eladó nem tesz eleget a bejelentési kötelezettségének, semmilyen eljárás nem indul ellene; a sorsra bízta a jogalkotó. Ugyanis, ha a vevő nem íratja át, akkor az eladó kaphat a rosszalkodó vevő miatt pótdíjazást, közlekedési bírságot, és ha nincs a nyilvántartó által elfogadott, igazolt adásvételi szerződése, akkor nem tudja kimenteni magát. Ha a vevő átíratta, akkor megoldódott a helyzet.


Közvetett tudomásom van arról, hogy az online bejelentés kedvezőbb, mert itt több hasonló, az ügyintézők által el nem fogadott esetről volt kérdés, durva hibákkal, hiányosságokkal is, és a kérdezők kommentjei szerint, válaszokban javasolt online bejelentésnél simán elfogadták.

2023. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nem kaptam róla semmilyen igazolást, beadtam online, csak attól félek, hogy elég gyengén látszik beszkennelve és nehogy ezért ne fogadják majd el. Biztos ami biztos alapon bementem ma személyesen is egy másik okmányirodába, ahol azt mondtak hogy amíg amit be küldtem online azt nem bírálják el addig nem tud vele mit kezdeni, viszont azt mondtak hogy kb 1 hónapon belül lesz elbiralva. Csak megint tok jó addig én nem tudom lemondani sem a biztositasomat, és ne adj isten nem akarok sem gyorshajtasrol sem parkolasrol csekkeket kapni. Szóval most meg vagyok lőve várhatok, hogy amit online beadtam vajon elfogadják-e majd vagy sem.
2023. máj. 23. 13:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és az is biztos, hogy mostantól ha majd eladom a kocsimat akármikor is, csak magánszemélynek fogom eladni és megnézem én is az okmányait stb…Tudom eddig is így kellett volna, de már örültem higy vegre valaki elviszi a kocsit olyan régóta hirdettem és már annyi erdeklodon túl voltam, hogy nem akartam tovább szenvedni vele csak vigyék el
2023. máj. 23. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:

A biztosításodat le tudod mondani. Sok biztosítónál online felületen is, ha ez valamiért nem megfelelő neked, akkor írásban (levél, e-mail) az adásvételit mellékelve.

[link]

2023. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezt nem tudtam. Azt hittem kell hozza az okmanyirodai igazolás is, hogy lekerült a nevemről
2023. máj. 23. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Adtunk már el több autót (sajátot, szüleimét, vőmét, cégeset); mind én intéztem a kijelentést. Volt amit okmányirodában, volt amit ügyfélkapun keresztül, de sehol nem adtak/küldtek igazolás arról. hogy lekerült a nevünkről az autó.

Az okmányirodában/kormányablakban ha nem kérem, még alá sem írták volna az én plusz példányomat, hogy átvették az adásvételit. Konkrétan semmivel nem tudtam volna igazolni, hogy bejelentettem

Ügyfélkapun keresztül egy Ügyadatlapot kaptam az eladó bejelentésről, de utána semmi mást. Ez 2021. augusztusában volt, nem tudom, azóta változtattak-e a rendszeren. Akkor valami olyasmi volt az online felületen, hogy ha további tennivalóm van, akkor értesítenek.

Ha kérdéseid vannak, ne az okmányirodához fordulj, hanem a kormányzati ügyfélvonalon érdeklődj, ott helytállóbb tájékoztatást kapsz. [link]

2023. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1818
2023. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!