Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apának hogy lett 250 ezer a...

Apának hogy lett 250 ezer a nyugdíja, ha az utóbbi 5 évben 4 órás munkája volt 100 ezer forintért?

Figyelt kérdés
Apának 46 év munkaviszonya volt. Ebből kb. 5 évet 4 órásban dolgozott 100 ezerért, előtte 10 évet 8 órásban 150 ezerért karbantartóként. Előtte 15 évig rendszergazda volt állami cégnél átlag fizuért, előtte a TSZ-ben dolgozott 1990 előtt 10 évet technikusként. Az éveket most kerekítve mondtam, azért nem jön ki pont a 46, de kb. ennyi időket dolgozott 1-1 helyen. Sehol sem volt túl jó a fizetése, ráadásul mondom, az utóbbi 5 évben már csak egy 4 órás bejelentett munkája volt, ahol 100 ezer forintot keresett. Örülünk, hogy ilyen jó lett a nyugdíja relatíve az eddigi fizetéséhez képest, de csodálkozunk is.
2023. máj. 23. 13:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Ezt bárhogy számolom 40 év, sehogy nem 46. Úgyhogy azért ez elég durva kerekítés volt. Könnyen lehet, hogy elcsesztek valamit a nyugdíj osztályon, mert ott sem IQ bajnokok dolgoznak. Úgy becsülni, számolni ők is tudnak, mint Te 😅 bocs az offért, poén volt.


Apáméknál 3 év után jelentkeztek most a vásárolt telkük ügyében és újra kellett valami miatt menni közjegyzőhöz, amit a hibás szerv kifizetett, mégis furcsállom, hogy miért 3 év után derült ki, hogy valami papír miért nem volt jó. Ugyanez előfordulhat a szülőnél is és bevett jó magyar szokás szerint, ha ez kiderül, akár egy felülvizsgálat során, akkor fizetheti vissza az összeget. Esetleg még olyasmi lehet, hogy volt az öregnek gyűjtött pénze, ilyen nyugdíj takarékosságra.

2023. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha valamit tényleg eltoltak akkor két verzió van sosem veszik észre és megy szépen ennyi végig, vagy észreveszik aztán megpróbálják valahogy bevasalnim, hogy hát jajj miért nem jeleztétek.
2023. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Van egy nyilvántartásuk arról, milyen beosztásban mennyi most az átlagbér, és azt nézik.

Lehet, hogy ő a 150-et átlag felett kereste, mégis ma mondjuk 650 000 az átlag abban a munkakörben, mert megváltozott a gazdaság.

2023. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1-2. Nem hiszem, hogy elnézték. 46 év szolgálati idő, csak mondom fejből pontosan nem tudom. Nyilván mivel nem én vagyok, ezért pontosan nem tudom. Minthogy te sem tudod fejből pontosan, hogy a szülődnek 40-45 év alatt milyen munkahelyei voltak, ha több volt. Apának kb:

1977-1990 TSZ technikus

1991-2006 rendszergazda

2006-2016 teljes állású karbantartó

2017-2023 részmunkaidős karbantartó

2023. máj. 23. 14:19
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
#1 vagyok. Ez a matek még mindig nem jön ki, így is 44 év. Fussunk neki újra. Eleve, ha valahol 4 órát dolgozott, az fél időnek számít, tehát az csak 3 év, ami redukálja a 44 évet 41-re. A jó nyugdíjnak örülni szabad, de amikor jön a felszólítás, hogy lehet bemenni és egy balfék ügyintéző miatt fizetni, mert persze ő nem lesz hibás, akkor nem lesz ekkora az öröm. Max kaptok részlet fizetési lehetőséget.
2023. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Az 1988 utáni jövedelmeket valahogy átszámítják mai értékre. Nekem is 275 ezres alapot hoztak ki, pedig nem volt annyira egetverően nagy a fizetésem. Ennek a 84 %-át kapom meg 42 év után.
2023. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

5. Rosszul tudod, a 4 órás munkaidő nem felezi le az éveket.

"A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tny.) 39.§-ában foglaltak szerint, ha a biztosítottnak a biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya keretében (például munkaviszonyban) elért nyugdíj járulék alapját képező keresete nem éri el a minimálbér összegét, akkor az időtartamot eltérően kell kezelni a nyugdíj jogosultság és a nyugdíj mértéke szempontjából.

A nyugdíj jogosultsághoz az adott időszak teljes egészében szolgálati időnek számít.

Például egy húsz éven át részmunkaidőben töltött időszak akkor is húsz szolgálati idő, tehát teljesül az öregségi teljes nyugdíjhoz megkívánt szolgálati idő követelmény, ha a kereset mindig kevesebb volt a minimálbérnél, mert élve a munkajogi lehetőséggel, a részmunkaidő teljes munkaidőhöz viszonyított hosszához igazodóan a kereset is csak időarányos része volt minimálbérnek."

2023. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Rendben 7-es én elfogadom, hogy igazad van. Ez esetben kérlek dolgozz le 20 évet 4 órás beosztásban és lássuk meg mit kapsz utána. Ha ez a 4 órázás akkora business lenne senki eszébe nem jutna 8-12 órában dolgozni. Tehát szép meg jó dolog a törvénynek, számíthatjuk teljes időnek, de az ebben keresett jövedelem, szépen lehúzza majd a nyugdíj számítást.
2023. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Ez így igaz, de a kérdésben nem 20 évről volt szó csak ötről.
2023. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
5 év is bőven elég, ¼-e a 20-nak. Továbbra is fenntartom az álláspontom, hogyha annyira megérné 4 órázni itt senki nem dolgozna 8-12 órákat, pláne nem 3 szakban 3-3 váltásban stb...
2023. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!