Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy egy külföldi...

Honnan tudom hogy egy külföldi brókernél TBSZ számlát nyitok? (Revolut, IBKR, Wise)

Figyelt kérdés
Igazából szeretnék részvényekbe fektetni, esetleg spekulálni is, mindezt a legideálisabb adók mellett. Ti mit használtok? Hogy éri meg leginkább?

2023. máj. 29. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
2023. máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Onnan tudod, hogy kötsz ilyen szerződést, aminek az a címe: Tartós Befektetési Számlaszerződés…
2023. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
73%

"Honnan tudom hogy egy külföldi brókernél TBSZ számlát nyitok? (Revolut, IBKR, Wise)"

Jelenleg a felsoroltak egyikénél sincs TBSZ számla.

Az egyetlen külföldi értékpapírkezelő, akiről tudom, hogy van TBSZ számlája, az a Finax.

2023. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:
77%

"Igazából szeretnék részvényekbe fektetni, esetleg spekulálni is, mindezt a legideálisabb adók mellett. Ti mit használtok? Hogy éri meg leginkább?"

A hosszútávú befektetéseidet tartsd TBSZ-en magyar szolgáltatónál. (Jobb híján.)

A spekulációra szánt kisebb összeget meg olyan szolgáltatónál, ahol alacsonyak az ügyleti díjak. Az utóbbinál ne aggódj az adó miatt. Azt csak netto nyereség után kellene fizetni. :-)

2023. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az meg van hogy ezeknek a gagyisztika finntech cuccok brókerén nem igazán tudsz valós időben kereskedni, így simán bukhatsz a vélt árfolyamnyereségedből is?
2023. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:
60%

#5

Ezt mire mondod?

A Finax-ra? Arról én csak annyit állítottam, hogy külföldi létére van TBSZ-e. Spekulálni nem lehet ott, mert egy ETF csomagba fektetik a pénzeket a saját elemzésük alapján.

Vagy pl. az IBKR-re? Az IBKR-nél, ha piaci ügyletre kattintasz, az azonnal teljesül. Ellenőrizhetően az irányadó tőzsde árfolyamán.

Ha állítasz valamit, meg kellene írnod, hogy mire érvényes.

A Revolut és a Wise amúgy is csak kis pénzes tanulgatásra való. Törtrészvényeket is lehet vásárolni. Az normális, hogy emiatt némileg nagyobb a marzs.

2023. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Amcsi részvényeket az ERSTE Investmentnél vagy a KBC-nél vehetsz TBSZ számlára.
2023. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az Erste-ről azt hallottam elég drága, igaz ez? Megéri náluk vezetni a számlám?
2023. jún. 5. 05:10
 9/10 krwkco ***** válasza:
81%

"Az Erste-ről azt hallottam elég drága, igaz ez? Megéri náluk vezetni a számlám?"

Az attól függ, hogy hogyan használod. Ahogy a 4-esben is írtam.

Pl. a XETRA-n az üzletkötés 0,35%,de minimum 7 EUR. Vagyis akkor érvényes a 0,35%, ha egy-egy ügyleted legalább 2000 euros. Ahhoz, hogy a TBSZ-el legalább egálba legyél egy sokkal alacsonyabb díjú külföldi szolgáltatóhoz képest, legalább 0,7/0,15=5 %-os hasznot kell elérned. de inkább a dupláját, hogy megérje a vesződséget. Vagyis egy konzervatív évi 3-5%-os hozam mellett 2-3 évig kell mondjuk egy ETF-et tartanod. (Ha pesszimistán nézzük a jövőt. Ha optimistán, akkor 1-2 év.) Szóval spekulációra (rövid távú adásvételre) ez veszteséges.

Emellett fizetni kell egy kb. 700-1000 forintos (most nincs kedvem pontosan utánanézni, számla+TBSZ) havi díjat és kb. 0,15%-os éves állományi díjat. Ez összesen kb. évi 0,25%-kal csökkenti a hozamodat.

Mindez egy külföldi szolgáltatónál sokkal alacsonyabb, de 15% adót kell fizetned és magadnak kell kiszámolni az adóbevallást.

2023. jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha mondjuk beraksz egy csinos kos összeget és 5+ évre tervezel akkor megéri.
2023. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!