Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Revolut IBAN számot megadni...

Revolut IBAN számot megadni biztonságos? Ha megadom leemelhetnek pénzt a Revolut számlámról?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen az, nem nem emelhetnek le.
2023. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Letezik az egyszer hsszmalatos kartya. Az pont ezert van
2023. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kettes válaszoló még a kérdést sem érti.


A bankszámlaszámok lényegében nyilvánosak. Egy bármilyen bankszámlaszám ismeretében semmit nem lehet levenni az adott bankszámláról.

2023. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Az abszolut tajekozatlansag problemaja. Azt hittem hogy a bankkartyara vonatkozik, fel sem merult hogy egy bankszamlaszámmal kapcsolatban adothat ilyen kérdés
2023. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hintalow ***** válasza:
Felmerülhet, mert gondolom a kèrdezőnek pènzt küldenènek valahonnan.
2023. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Add meg az ibant, másként nem tudnak neked utalni. Ezzel nem tudnak pénzt leszipkázni a számládról. De milyen piszkos ügybe keveredtél, hogy ez egyáltalán felmerül benned?
2023. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Játéknál lett megadva kifiztésként az IBAN szám semmi más. Csak igazából utánna gondolkoztam hogy lehet nem kellett volna. Mert most megyünkk majd nyarali és euroba szeretnék rá rakni egy nagyobb összeget. Akkor nem kell aggódnom?
2023. máj. 30. 09:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Nulla pénzügyi tudással ne nyaralni menj, maradj otthon!


A bankszámlaszámod egyetlen dologra jó, arra, hogy bárki pénzt tudjon befizetni vagy utalni a számládra. (Vagy hogy a NAV és/vagy a bírósági végrehajtó meg tudja terhelni.) Senki más nem fér hozzá a bankszámlaszámod alapján a számládon levő pénzhez, befizetni/utalni viszont bárki tud neked.

2023. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Játéknál lett megadva kifiztésként az IBAN szám semmi más."

Miért, játékkal már keresni is lehet pénzt, nemcsak költeni?

Csak ismételni tudom magamat: iban számlaszámmal csak küldeni tudnak neked, nem tudnak pénzt leszipkázni a számládról.

Azt a bankkártyád adataival tudnak, amit szintén megadtál a játékban, mert nyilván vásároltál benne.

2023. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem vásároltam benne a bankkártya adataim nem adtam meg! De milyen jó hogy segítséget kér az ember mert elvileg arra van az oldal és jön a flegmázás meg az önként jelölt gondolatolvasók. Egy egyszerű kérdést tettem fel minek kell kiosztani a másikat? (tisztelet a kivételnek)
2023. máj. 30. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!