Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik ezek az elvárások egy...

Mik ezek az elvárások egy átlag álláshirdetésnél?

Figyelt kérdés

Profesiont nézegetve megdöbbentő, hogy milyen elvárások vannak egy átlag állásra, akár egy egyszerű alkalmazottira is, ráadásul az elvárások listája egy regény, bérezést meg nem meri feltüntetni egyik sem, amelyik kiírja, ott is kb nettó 350 ezres fizetésért várnak el nem keveset egy pesti helyen, mikor Pesten nettó 350 ezer kb. semmire nem elegendő.


Gondolok itt olyanokra, hogy egyszerű műszakvezetői állásra egy éttermi lánc egyik éttermébe pl. középfokú végzettséget ír ugyan elvárásnak, csak épp vállalkozói, tulajdonosi szemlélettől kezdve minden játszik, ezt nem is értem, bérezés meg kb. semmi.


Akkor egy önkormányzati ügyintézői posztra kb. három különböző végzettségű embert igénylő feladatok összesűrítve egy emberre, amik egy normális szervezettel működő hivatalnál eleve külön osztályokhoz tartoznak. Kedvencem az elvárásoknál, hogy "bírja a terhelést" = agyon fogunk dolgoztatni, öt ember munkáját rádsózzuk.


Valahogy a feladatokat le tudja minden hirdető részletesen írni, az előnyök mindig feleannyi kb, bért meg szinte alig mernek leírni, pedig úgy gondolom korrekt rendszerben illene ködösítés nélkül a bért is tisztán kiírni, hogy mennyi az annyi, ha már elvárás van, és itt nem arról van szó, mielőtt valaki belém állna, hogy büdös a munka stb, csak egyszerűen nevetséges, hogy kb. közigazgatási pozícióknál is lassan több osztály munkáját akarják egy emberrel összefogatni, nem is értem hogy gondolják. Én is dolgoztam ilyen területen, és tudom, hogy szinte összeegyeztethetetlen, ha pl. ügyfelezik valaki, és még ezen felül dolgozzon be erre az osztályra is, meg arra is, közben ügyfelek folyamatosan jönnek, és a többi osztályon is folyamatos feladat.

Kicsit elszálltak a feltételek és az elvárások úgy érzem, azt meg csak halkan teszem hozzá, hogy az 5 év tapasztalat gyakorlatilag még egy iratmegsemmisítő, szkennelő/másoló állásnál is előírás. Vicc kategória.



2023. máj. 29. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%

“Pesten nettó 350 ezer kb. semmire nem elegendő.”


Ha Pesten semmire nem elegendő, akkor vidéken még annyira sem, hisz vidéken minden drágább. Ha esetleg ellenkező véleményen vagy, akkor néz ki egyszer egy pesti piacra, és hasonlítsd össze a vidéki piacok áraival. Ugyanezt végezd el a vidéki boltok pesti boltok viszonylatában is.

2023. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 NTBS ***** válasza:
71%
Sok esetben megvan a jelölt csak nem tehetik meg, hogy nem hirdetik meg.
2023. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Ha Pesten semmire nem elegendő, akkor vidéken még annyira sem, hisz vidéken minden drágább."


Mondjuk ezt a baromságot pl. nyomban cáfolom, mivel pesten 150-200 ezer csak az albérlet, meg a távolságok miatt átlag ember folyamat BKV-zik, ellenben vidéken 100 ezerért már kapsz albérletet, kisvárosban 70ért is, és a szupermarketek országosan egységes áron vannak, ezen kár is vitatkozni.

2023. máj. 29. 22:03
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Magam is tapaszralom ezt.

Tördelő (is) vagyok. Ez gy tördelőprogram magas szinű usmeretét követeli meg, emellett Photoshop közeoes szinten, vektirgrafikus program közepes szinten.

Láttam olyan hirdetést, amelyben 24-nél hagytam abba a számolást. Ezen felül saját kocsi, angol nyelv felsőfokú ismerete, meg még egy tucat más elvárás.

2023. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
17%

a szuper hyper marketek hasonló áron vannak.de amugy az sem,

még a pesti sparokban is van külömbség

a belvárosban vácin vagy zuglóban

bár az elég durva hogy a gyros meg más kaják árkádba polusba meg

orcyn drágább mint a belvárosba bar ott is van külömbség

brutál el vannak szállva.nem is értem.

kinai piacnál stadionál 1500 egy sar gyros

városba meg 1100 1200.

van ahol 2000,ez már pofátlanság teteje.

nyugatinál karácsonykor simán kiirták egy fecnire

hogy a kiirt árak nem érvényesek az ünnep miatt.

hogy lehet ilyet bakker hogy barmikor hasra ütésre módositanak árat ?


az albánok is kezdenek elszállni,ma is simán kifordultam mikor megláttam egy szelet pizzát 800 ér egy gagyi pillangó utcainál.

mikor a pizzame vagy pizzicába veszel egy normálisabbat ennyiért bárhol.


de vidéken valóban a bérlet drágább mint pesten.

a pékáru szintén,még az örsön is egy fos helyen dupla mint varosba.


ha tehetem csak sparba lidl aldi pennybe veszek barmit

mert máshol tök hülyének nézik az embert.

az ilyen kamu költségekre hivatkozva.


azt már hagyjuk is hogy az összes cég az elmúlt 20 évben

mit húzott le az emberekről.mikor meg van 1 kis költség emelkedés

azonnal átháritanak mindent.nehogy már még ő fizesen mi ?

az eddigi nyereséggel mi van ? azt úgy gondolják biztos hogy jár nekik.

a többi meg rohadjon meg,fizessen ahogy tud.

2023. máj. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%

"Mondjuk ezt a baromságot pl. nyomban cáfolom"


Csak szóban, hasraütés alapján tudod cáfolni, a valóság meg egészen más. Az albérlet épp nem releváns, hisz a lakosság egészen piciny szeletét érinti.


A szupermarketes blődséged jól hangzik, el is hiszik, akik sohasem járnak vidéken. Ha járnának, akkor tudnák, hogy a vidék legnagyobb részén nem léteznek szupermarketek, csak kis, helyi, ócska, koszos, választék nélküli, drága "kisboltok", gagyi minőségű pék- és egyéb áruval.


Egyébként vidéki sparokban pl. azonos városban levőkben sem azonosak az árak. Ezt első kézből tudom, hisz az én városomban is több van, s sok termék esetében azonosak az árak, s sok másik esetében pedig nem.


Kaja, girosz, pizza, hamburger, hentesbolti kínálat, (ebéd)menü, zöldségpiac (eper, dinnye stb.) pedig nem összehasonlítható, a fővárosban ezek a dolgok 30-40%-kal olcsóbbak (és frissebbek!!!), mint vidéken. S ez már 10-20 éve is így volt.

2023. máj. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Ha járnának, akkor tudnák, hogy a vidék legnagyobb részén nem léteznek szupermarketek, csak kis, helyi, ócska, koszos, választék nélküli, drága "kisboltok","


Ember én nem a világvégi tanyára gondoltam, ahová földúton jutsz el, hanem átlag kisvárosra.

A szuper és hypermarketek márpedig közel azonos áron vannak, eleve az akciók országosan akciók. Egyes termékekben el is hiszem, ha van különbség, bár én még nem találkoztam ilyennel. Pékségben is voltam már nagyvárosban is meg kiavárosban is. Ugyanannyi volt kb.

2023. máj. 30. 06:17
 8/26 anonim ***** válasza:
Hogyan jón ide a boltokban lévő termékek ára?
2023. máj. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Úgy hogy elkezdte itt magyarázni valamelyik okos, hogy vidéken minden sokkal drágább, mint Pesten. Azért mondják akkor hogy Pesten nettó félmillió alatt nem lehet megélni. Logikus....

Jöjjön már el vidékre, ne az ótvar kisboltba, meg ne a gyros árából induljon ki ( egyébként nálunk 7-800 a gyros piacon), kínaiba ruhák 4-5 ezer forintokiért vannak jók, stb. Nemzeti dohányboltba meg kb egyenárak vannak ugyanúgy, mint Tesco hypermarketben. És vidéken is vannak normális boltok, hypermarketek, attól, hogy ennek a nagyokosnak csak a tanya jut eszébe vidékről, és azt hiszi h itt csak kisbolt van, mert életébe nem járt itt, albérlet meg nagyon is sok embert érint manapság.

Na tényleg ne offoljunk most már.

2023. máj. 30. 06:29
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

Hatos mirol beszelsz, de komolyan? Xd

27 ezres varosban elek, ugy irom a kommentet, hogy kozben ralatok az intersparra es a pennyre csak az ablakbol, igaz, a lidl meg a tesco a varos tuloldalan van, de ezenkivul meg 2 spar van, ahol pont ugyanolyanok az arak. Pesten sokkal inkabb van az, hogy elerheto kozelben csak a kibäszott draga tesco express van.

Pizza: 2000 felett vannak a fullosak, ez igaz, de 1500-ert lehet 32-es margharetat kapni, es itt nem fizetsz a foodoranak a kiszallitasert.

Albi is van uj epitesu 1,5 szobas lakas a varoskozpontban 80 ezerert, panel 60-ert is. Varosi moziban 1850 a teljesaru jegy, mig Pesten a cinemacityben 2620 (mi a fäsz??). Nyilván a cinacity minosege jobb, de a megyeszekhelyen, ami a szomszedos vasros, es fullos a mozi, oda is 500 foraval olcsobb a behopp. 670 forintert mar ihatod az uveged sopronit a kocsmaban, ha 1000 felett fizetsz egy korsoert, akkor az mar a varosi kezmuves lesz. Emellett a helyi facebookban mindig hirdetnek epret, uborkat, paprikat, retket a termelok, ezerszer olcsobb ugy az is.

Remelem eleg szammal alatamasztottam neked ezt :D

Ami nalunk plusz koltseg Pesthez kepest az az autofenntartas. (De anelkul is meg lehet lenni, mitosz, hogy nem, nekunk pl az egesz csaladban nincs, mert nincs ra szuksegunk. Megyeszekhely mimt mondtam 18 percre van vonattal, Szeged 45, Pest masfel.)


Kerdesre valaazolva: valoban pofatlanok. En most diakmelokat nezegettem, ha ocsem, volt, ahova cseh meg dan nyelvtudas is kellett az angol feldofoku melle,de semmivel nem fizetett volna jobban :D

2023. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!