Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy vámolják a...

Honnan tudom, hogy vámolják a csomagot?

Figyelt kérdés
Rendeltem Aliexpressről. Most a nyomonkövetésnél azt írja "Clearning Customs". Valószínűleg MagyarPostával fog érkezni, de az ő honlapjukon még nem találni a csomagot az Ali által megadott kóddal (vagy milyen kóddal kell ott keresni?) Szeretném tudni, hogy, ha vámolják akkor honnan tudok majd róla? SMS, email esetleg papír alapú értesítés? Ma kaptam SMS-t, de az feltételezem csaló volt, mert nem magyar telefonszámról érkezett. Honnan fogom tudni, hogy az adott sms nem csaló?

2023. máj. 30. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen értékű. Ha 150 euró alatti akkor gyorsított eljárásban vámolják, amennyiben a központi rendszerben benne volt az e-mail címed vagy a telefonszámod, kapsz értesítőt ahol online tudsz is egyből fizetni. Ha nem volt megadva vagy nem fizetsz online, akkor a kézbesítőnek kell. Amennyiben 150 euró feletti, ajánlott levelet küldenek amiben egy adatlap van, ezt kell kitölteni, bevallani az áru értékét (ne trükközz mert átvilágítják a csomagot, próbáltak már iPhonet játéktelefonnak bevallani, nem jött be) és e-mailben visszaküldeni a postának. A kézbesítéskor kell fizetni ebben az esetben, online nem tudsz.
2023. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, szerencsére csak 4eurós tétel, akkor csak várok:)
2023. máj. 30. 19:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma az Aliexpress azt írta a városomban van a csomag, de postától nem kaptam semmit. Kihozzák majd vagy be kell menni? Ha be kell menni, akkor melyikbe? A lakásomhoz legközelebbibe vagy járjam körbe mind az 4-et még valahol meg nincs?
2023. máj. 31. 17:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Kihozza a postás és ha nem veszed át értesítőt hagy, hogy hol veheted át.
2023. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!