Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rosszul kitöltött adás-vételi...

Rosszul kitöltött adás-vételi szerződés?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, amit mi eladtunk.

A vevő oldali résznél vagy hibásan/direkt rosszul kitöltött adatok vannak. Én már megkaptam az okmányirodából a papírokat hogy bibi van, nem létezik ilyen személy (vevő).

A vevőt lehetetlen elérni. Más ember más néven vitte el az autót, mint aki a szerződésben szerepel. Telefonszám/híváslista/ Messenger beszélgetés amivel tudom bizonyítani hogy ő az aki hamisított.

Mit tehetek ilyenkor? Végleges forgalomból kivonás lehetséges?



2023. máj. 30. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben elmennék a rendőrségre és elmondanám szépen a történteket. Gondolom nem utalva kaptad a pénzt, hogy a számlaszáma meglegyen. A telefonszámmal járhatsz közelebb, mivel azt regisztrálni kell.
2023. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adunk el autót úgy, hogy nem láttuk a vevő személyes iratait. Személyi/útlevél stb.
2023. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kettesnél a pont! És még a tanúk is megüthetik a bokájukat, mert az egész előttük történt ugye állítólag, és ezt ők írásba is adták.
2023. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat. Igen, én is okosabb lettem már így, de első autó eladásom volt. Legközelebb másként lesz. De mit tehetek ilyenkor, hogy ne nekem kelljen adót meg mindenféle szarsagot fizetnem?
2023. máj. 31. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kivonatnám a forgalomból.

Véglegeshez le kellene adni az autót "bontóban", aki ad ki róla igazolást hogy véglegesen ki tudd vonni.

Ideiglenesen bármikor ki tudod vonatni. Ha már úgyis intézni fogod, akkor kérdezd meg a kormányhivatalban, hogy milyen lehetőségeid vannak még a jövőre nézve a kocsival kapcsolatban.

2023. jún. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elgondolkoznék a rendőrség, a kormányhivatal, de akár egy ügyvéd bevonásán is, hisz a vásárló okirathamisítást követett el, amiben te, bár jóhiszeműen, de segédkeztél.


A rendőrség segít megkeresni az autót (ami jelenleg illegalitásban rója az utakat), az ügyvéd pedig segít abban, hogy hogyan ne légy társtettes.

2023. jún. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hogy lehet az hogy vissza dobták az adásvételit? Nálam ugyan ez volt anno hogy eladtam az autómat, hamisak voltak a vevő adatai ennek ellenére elfogadták és kaptam róla igazolást is hogy én eladtam… nem is egy bírságot védtem már ki vele. Annyi hogy akinél most van az nem tudja át iratni…
2023. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet az hogy vissza dobták az adásvételit?"


Nem írta, hogy visszadobták volna. Csak jelezték, hogy valótlan adatok vannak az adásvételi szerződésben a vásárlónál. Vagy mást is tartalmazott az a kormányhivatalos irat?

2023. szept. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gondolom visszadobták mivel a kérdező azon aggódik hogy mit csináljon hogy ne neki kelljen fizetni az autóra az adót… ebből én azt szűröm le hogy nincs ott a kezében az igazolás arról hogy ő eladta. Ha meg ott az igazolás akkor nincs miért stresszelni, én is kaptam gyorshajtástól kezdve az autópálya matricáig mindenféle birságot és ki tudtam védeni az igazolással annak ellenére hogy nem létező személyt írtak rá….
2023. szept. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!