Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez valami vérlázító, ha igaz....

Ez valami vérlázító, ha igaz. Tudnak erről az emberek egyáltalán, akik a párszáz forintos internetadó miatt utcára mentek?

Figyelt kérdés

A Digitévé-nél voltam, és kérdeztem, hogyhogy évekig 3000Ft volt a netem, aztán felemelték 4000-re majd 5000-re, ami 33%-os és 25%-os emelés. (zárójelben jegyzem meg, az ember azt hinné, hogy a digitális piacon az árak lefele mennek idővel és nem felfele). Majd most hirtelen még tovább 7000-re emelték.


Erre AZT mondja, hogy igen, mert a Versenyhivatal megbüntette őket és az összes többit (Vodafone, Telekom, stb.) hogy nem követik az inflációt! Mi van?? Ki tudták gazdálkodni, és az állam kötelezte őket, hogy drágítsanak? Nem elég, hogy az állam elinflálja az emberek pénzét, erre egy cég tartani tudná az alacsonabb árakat, de az állam az, aki kötelezi a céget, hogy megsarcolja az embreket? Ha ez igaz, és van mondjuk 2-3millió előfizető, akinek 2ezerrel emelkedett a havidíja, akkor az 4-6milliárd forint havonta, amit az állam még az infláción túl mesterségesen rátesz a sarcra nekünk. És akkor mi meg a párszáz forintos netadónál mentünk az utcára? És erről nem is tud az emberek többsége? Mikor volt ez hír? És mi a tkömért szól bele az állam így? Ha mondjuk a tej nem drágult annyira mint a kenyér, akkor kötelezni kell neki a boltokat, hogy adják drágábban a kenyeret?? Mi van? Eygébként meg 5000-ről 7000-re az 40%-os emelés, ami bőven több mint az infláció egy csomó területen. Lakásárakra nem akar az állam kötelezően ráhúzni 40%-ot, mert az nem drágult eléggé?



2023. máj. 30. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
A 12 éve vett, akkor 12 millióba kerülő lakás most 45 millióra értékelte az értékbecslő. Szóval a lakásokon is van.
2023. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Igen, mert a digi már az állami vezetők tulajdona így elégedetlenek ha keveset fizetsz
2023. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, vedd be a nyugitablettát, mert fekrobbansz!


Tisztázzunk pár dolgot!

1. Ha neked 3000-ről 7000-re emelkedett csak a net, akkor nem éltél a kedvezményekkel. Nekem most 7900 a TV+Net+Telefon kombó. Kevesebb, mint 2000-et emelkedett.

2. Még mindig a Digi a legolcsóbb.

3. A Digit is, Vodafonet is megvették a 4iGané cégen át, most Lölöke kezében van mindkettő, szóval Orbán a saját hasznára emeli az árakat, ahogy neki tetszik.

4. Nem tudom, feltűnt-e, de ez a kúrmány előszeretettel szól bele mindenbe, amihez közé nincs.

5. Az internetadó nem párszáz forintról szólt. Csak annyit lehetett tudni, hogy valami dilettáns idióta az adatforgalomra akart gigabyteonként 150 forintot tenni, ami így akár havi több tízezer forint is lett volna.

2023. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

leszarom, még így is a digi a legolcsóbb, 10 évig havi 3e volt a brutalgyors net.

most több mint duplájára emelték, de még mindig olcsóbb ma, mint a voda vagy a telekom 3 évvel ezelőtt. pedig azok is emeltek

2023. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Ja és lakásárak: azért kerül ma négyszer annyiba egy lakás, mint 8 éve, mert Orbán szándékosan felverte az árakat a CSOKkal és többi tenyészpénzzel, hogy nyerészkedjen és lehetetlenné tegye a lakáshoz jutást állami függés nélkül.
2023. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Igen, tudtuk. Nyitott szemmel járunk a földön. Szerencsére többen is. Látjuk, hogy mit művel a csüngőhasú disznó ezzel az országgal.
2023. máj. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Amikor beakarták vezetni az internetadót 3200Ft/hó volt a netem, ehhez jött volna havi szinten átlagosan 594GB*150Ft/GB = 89 100Ft-nyi adó, a fizetésem meg nettó 94 110Ft/hó volt.

Kérdező te gondolom nem érted a két pénzösszeg közötti összefüggést!

2023. máj. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A 12 éve vett, akkor 12 millióba kerülő lakás most 45 millióra értékelte az értékbecslő. Szóval a lakásokon is van."


Van, de nem az utobbó 2 évben került rá. Semmi köze a jelenlegi helyzethez!! Most a lakásárak éppen stagnálnak, és ebbe az állam nem szólt bele. Semmi köze a felvetésednek a kérdéshez, kérlek ne trollkodj.

2023. máj. 31. 14:26
 9/16 A kérdező kommentje:

"Még mindig a Digi a legolcsóbb."


Sajnos az ügyfélszolgálat és a rendszer egy kapap izé. 2 éve nem tudom elintézni a rendszeres átvezetést, mert egyzser valamit hibáztak, és azóta állandóan baj van, és a banktól küldenek oda, onnan meg a bankhoz, és közben büntetésekkel terhelnek, nem akarom sorolni, de egy abszird színház az egész.

2023. máj. 31. 14:29
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

"Most a lakásárak éppen stagnálnak, és ebbe az állam nem szólt bele."

Nem a fenét! Mit gondolsz, miért szálltak az egekbe az árak? Azért, mert a kormány ész nélkül talicskázza a pénzt a gyerekgyárosoknak, hogy minél több szavazója legyen és minél több pénzt tudjon bezsebelni az építőipari cégein keresztül.


"Sajnos az ügyfélszolgálat és a rendszer egy kapap izé."

Érdekes, nekem sose volt gondom vele. Ügyfélszolgálat mindig pikk-pakk elintézte, amit akartam, a rendszer meg gyors és stabil. 8 év alatt egyszer volt nagyobb kimaradás, mikor a fél város áram nélkül maradt egy vihar után, akkor áram már volt, de net még vagy 8 óráig nem.


"2 éve nem tudom elintézni a rendszeres átvezetést"

Ezt valszleg te rontod el. Én megadtam a banknál a megbízást online és kész.

2023. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!