Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek megfigyelhető...

Szerintetek megfigyelhető itthon már az ár-bér spirál? Infláció nem csökken, vásárlóerő ugyanúgy van, általános elégedetlenség sincs igazán az áremelkedések miatt a lakosság körében.

Figyelt kérdés
2023. jún. 2. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor te nem tom kik között élsz, de az én ismerőseim, szomszédaim, rokonaim másról sem beszélnek, minthogy milyen drága minden. Megyek a piacra és vadidegenektől is ezt hallgatom. Darab számra (!!) veszik a zöldségeket, tehát nem ezt hallod, hogy "tegyen oda egy kilóval, kedves. 1 kg 15 dkg lett, maradhat?" Hanem azt látod, hogy vesznek az emberek 1 meg 2 db vöröshagymát az ebédhez és kész.


Én inkább ár-ár spriált látok amúgy, a kereskedők sok helyen vérszemet kaptak, rengeteg árunak megnyomták az árát, elég aránytalanul (40-50%-okról beszélek).

2023. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Kereskedők hülyék lennének nem kihasználni, ha azt látják, hogy még mindig van az embereknél pénz...

Ha nem ilyen újabb Orbán által kreált "válság"ban lennénk, amiből ők majd megint 2/3-dal kerülnek ki, hanem valóban sz.r lenne a palacsintában, akkor érződne valóban, hogy milyen a közhangulat, emberek költekezési kedve, stb...

2023. jún. 3. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Te azt mondod, hogy "hülyék lennének nem kihasználni", én meg azt mondom, hogy ez merő kapzsiság, ami minimum erkölcsileg elítélendő.

Amúgy a költekezése kedvről jelent meg adat a hvg-n, hogy megcsappant. Olvass utána.

2023. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!