Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A BITCOIN pontosan mi? Mi az...

A BITCOIN pontosan mi? Mi az alapja,hogy működik?

Figyelt kérdés
Nemtudok semmit a bitcoinról,hogy hogyan működik és hogy mi ez egyáltalán. Úgy kell elképzelnem hogy befektettek egy x összeget és 1 év múlva kiveszem vagy amikor megugrik és sok pénz vissza jön a pénzemből de úgy hogy nem kell semmit dolgoznom vagy foglalkoznom vele? Mi ez a egész? Vagy mi ez a befektetés? Hogy működik? (Youtubon semmit se értettem belőle mi ez)…

2023. jún. 5. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyfajta digitális "pénz", amellyel az emberek az államok és a bankok kihagyásával tudnak egymás között fizetni.

Nem lehet hamisítani, gyors, nem is drága utalni, korlátozott a mennyisége, összes 21 millió bitcoin lesz "forgalomban", ezért elinflálni sem lehet így, stb.


Az értékét a technológia újszerűsége, a használhatósága, az emberek bizalma adja.


Amiért támadják, hogy nem ellenőrizhető, nem adóztatható, nem látja az állam, hogy ki, mit vett, nem tudja elvenni, stb.

A bankok rájöttek, hogy őket ez teljesen kihagyja a rendszerből, és nem boldogok.

(persze lehet adót is fizetni, bevallani, stb, de az ellenkezőjét is, nincs rá behatása az államnak.)

2023. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1/1. Köszönöm,és hogy tudok befektetni ebbe a cryptoba vagy bitcoinba? Pl: egy nagy cégbe a Tesla-hoz,be fizetek 30€-t majd 5 év múlva kiveszem vagy akkor amikor nagy összeg össze jött…hogy csinàljam?
2023. jún. 5. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A crypto/bitcoin egy teljes új termék, nem lehet tudni biztosan mit hoz a jövő.


Vannak akik azt mondják, hogy pár év múlva 1 millió dollár/ bitcoin lesz az árfolyam, mert "elfogy" az összes bitcoin, azaz többé már nem bányászható, és az összes -21 millio- bitcoinon osztozik az egész bolygónk.

Mások szerint nem igazi pénz, csak egy lufi, és lehet semmit sem fog érni.


A trendek mindenképp azt mutatják, hogy az országok állnak át a digitális pénzre, pl Kínában már van digitális yuan, de az EU és az USA is tervezi a digitális pénz kibocsátását pár éven belül, tehát a független kriptopénzeknek is lehet komoly jövője.


Csak javaslat, de mondjuk kétféle crypto-t, mondjuk bitcoint és ethereumot érdemes venni akkora összegért, ami pár évig nem fog hiányozni, és ha elveszíted sem okoz komoly gondot, és "elfeledkezni" róla, aztán 4-5 év múlva elővenni.

2023. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3/3…értem nagyjából amit írsz a mondanivalód…én ki szeretném próbálni,nem nagy összegel. De azt még mindig nem tudom hogy hogyan kezdjem? Húzzak le egy appot? Van az interneten fent valahol ahol be mutassak hogy hogyan tudok befizetni és mikor és hogy vehetem ki a pénzemet??…kerestem YouTube-on de nem találtam érthetőt,túl sok minden van egyszerre ott olyan ami nem biztos hogy szükségem van arra a információra…
2023. jún. 6. 12:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg mik ezek a “tőzsdéz” kryto bányászat,tálca stb. Semmit nem tudok róluk,szeretném megismerni de nemtudom a lépéseit.
2023. jún. 6. 12:06
 6/7 anonim válasza:

Hogy nem kell dolgozni vagy foglalkozni vele az nagy túlzás.

Tényleges munkát valóban nem végzel de meg kell tanulni róla rengeteg mindent mert sokkal könnyebben el szedhetik tőled ha nem tartasz be minden biztonsági előírást.

A másik meg érdemes állandóan figyelni az árfolyamot mert ha túl sokáig vársz szokott benne lenni 70% os összeomlás. És akkor nem tehetsz mást mit vársz újabb négy évet és egyáltalán nem biztos hogy lesz még egy csúcs

2023. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
LUFI
2023. szept. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!