Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vaterán vásároltam egy...

A vaterán vásároltam egy telefont. Szép álapotban hírdette de pixel hibás és használhatatlan. Ha nem válaszol semmire a bank számla számával fel tudom jelenteni? Hogy tudom visza szerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy sehogy. Ezzel nem fognak foglalkozni, az árut átadta, az ellenértéket kifizetted. A nem megfeleléssel kapcsolatban a garancia az irányadó, annak léte vagy nem léte ismert volt előtted a vásárlás előtt. Próbálj egyeztetni a Vatera ügyfélszolgálatával.
2010. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
rendben =(
2010. okt. 13. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint a kézhezvételtől számított 8 napon belül(melyet a postai papírok igazolnak) az interneten vásárolt termék vásárlásától elállhatsz, indoklás nélkül is. Ekkor csak a postai költséget kell fizetned. Ha a termék hibás még ez sem terhel tged. Volt már nekem is hasonló problémám, kezd úgy, hogy megírod neki(akár postai levélben), hogy ha nem reagál x napon belül, akkor feljelented, és ha semmi, akkor rendőrségen fel lehet jelenteni, a vatera kiad egy papírt, hogy valóban történt adásvétel és a felhasználó adatait.
2010. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah és attól, hogy azt írta, hogy nincsen garancia, ha nem jelölte meg a termék hibáját, akkor a kötelező, 3 napos garancia rá is vonatkozik(és természetesen a 8 nap visszavétel is)
2010. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm. ez azért már biztatóbb. remélem vissza kapom a pénzt...van olyan érzésem ez egy csaló
2010. okt. 13. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
A használt árura 3 napos visszavásárlási garancia? Na erről mutassatok valami szabályzatot pls...
2010. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Használt termékek esetében a fogyasztó és az eladó megállapodhat a törvényben előírt 2 éves határidő csökkentésében, de a termékek átadásától számított egy évnél nem rövidebb határidőben. A kihágások megállapítása és a büntetések alkalmazása az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság meghatalmazott képviselőire hárul.


(A 2003/449. törvényt az európai joganyaggal való összehangolását követően újraközölték, 2008 májusában, a román nyelvű Hivatalos Közlöny 347. számában, a magyar nyelvű fordítást pedig 2009 márciusában.)


Szavatosság pedig, ami enyhébb a jótállásnál(de erre a hibára jó):

A szavatossági jog érvényesítése minden fogyasztói szerződés keretében értékesített termékre vonatkozik, két kivétellel, ez az energia, valamint az árverésen értékesített termék, amely árverésen a fogyasztó is jelen volt. Minden egyéb termékre, a használt termékekre is, vonatkozik a szavatosság, azonban az általános két év helyett használt termékek esetében csupán egy évig érvényesíthetjük szavatossági igényünket.


De ezek teljesen lényegtelen dolgok, hisz 8 napon belül indoklás nélkül is elállhatsz az adásvételtől..

2010. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8 nap hülyeség, nem vonatkozik magánszemélyekre. Viszont a rendőrségen feljelentheted csalásért. A bankszámlaszáma elvileg elég az azonosítására, de csatolj a feljelentéshez minden egyéb előző levelezést stb.
2010. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok ott a mahinátor, én is működőképes újszerű terméket vásároltam vaterán és amikor kézhez kaptam akkor láttam hogy egy szutyok és még hibás is.
2018. jún. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!