Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm pár hónappal ezelőtt csatlakozott a NuSkin nevű MLM rendszerhez. Persze,ahogy az lenni szokott, nem ment neki, elbukta a befektetett pénzét. Most ismételten bepalizták, megint befektetett egy másik MLM rendszerű cégbe, a ScienNetbe. Ismételten felkeresett, hogy megossza velem is ezt a kiváló "befektetési" lehetőséget. Nagyon unom már az újabb-és újabb próbálkozásokat. A kérdésem az lenne: mikor jönnek rá ezek az emberek, hogy az MLM- piramisjáték ÁTVERÉS, soha semmit nem keresnek vele, csak azok, akik a legfelső szinten vannak. Mindegyik ugyanúgy működik, csak a termék, ill. a termékre kitalált háttér más.. Hány MLM rendszerbe kell nekik beszállni, hogy végre rájöjjenek, nem éri meg nekik, hülyeség?!! Hogy tudják egyes embereknek ennyire átmosni az agyát? Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.
2010. okt. 18. 13:21
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
54%

Próbált már téged egy olyan valaki invitálni ilyen "játékba" aki előtte megfelelő kiképzést kapott a témáról (általában ők azok akik a piramis csúcsa környékén helyzkednek el)?

Na, ők olyan szépen elő tudják adni azt egészet, hogy már érzed a kezedbe a könnyen szerzett pénzt. Szerintem ember nincs akit pillanatnyilag nem kerít hatalmába ez az érzés. ebből adódóan mindíg csak utólag voltam okos. Sose léptem be, de csak utólag fogalmaztam csak meg magamnak a hátrányokat.

Egyszer, az egyik ilyen céggel kapcsolatban be akartam bizonyítani valalkinek, hogy humbukk az egész. Rákerestem a googlen és sehol, egyetlen fórumban nem találtam negatív kritikát a cégről. Ez se kicsit gyanús.

2010. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
60%
Aki hülye, szenvedjen, erre ezt tudom mondani. Normális ember már tisztában van avval, hogy az MLM csak átverés, akárhogy is körítik.
2010. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Elég sokan próbáltak beszervezni, de csak olyan ismerősök; akik kis hangyaként a piramis alján dolgoztak, befektettek, majd elbuktak. Amúgy egyikhez sem csatlakoztam.

Számomra eléggé ront ezek hitelességéből még az is; hogy XY barátom megkeres az egyik MLM céggel, majd pár hónap elteltével ugyanaz a barátom egy másik, új MLM-mel.

2010. okt. 18. 13:42
 4/54 anonim ***** válasza:

ScienNetbe? Az mintha pár hónapja becsődölt volna. Úgyhogy nem is értem, hogy lehetett oda belépnie! Ha tényleg sikerült neki, az orvosi eset.


NusSkin: Az meg a méregdrága vitamintabletta. Na azon is degeszre keresik magukat, akik gyártják, meg akiknek elég sok emberre sikerül rásózniuk ezt a cuccot.

2010. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Ja, ha becsődölt, akkor lehet, hogy nem az, hanem a másik ugyanolyan a Lyonnes. Bocs, nem igazán jegyeztem meg a nagyszerű lehetőséget, tőlem távol állanak ezek.
2010. okt. 18. 13:45
 6/54 anonim ***** válasza:
24%

Hm...Talán a NuSkin az egyetlen, ami működik. :) Ez legális, nem piramisjáték, mivel van árucsere a pénzért, nem csak pénzfizetés van.

Közeli rokonom 1.5 éve léptek be. Komolyan vették, jártak előadásokra (céges rendezvényekre!!! Balatonon), szóval valós a dolog.

Most ott tartanak, hogy a korábbi vállalkozásukat abbahagyják, mert ez már többet hoz.


A legtöbb ilyen MLM gáz, de ez talán a kivétel.

2010. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:

13:46 vagyok!


Ettől persze én még nem csinálom, mert nem vagyok olyan "beszéld rá az embereket, hogy vegyenek tőled" típus

2010. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Bírom az ilyen siker storykat. Bocsi, ha megbántottalak.

Ő még bizonyára jókor, az elején szállt be.

Az én ismerősöm is volt rengeteg előadáson, mindig találkozott XY, Atyaúristennel, aki ilyen meg olyan szintet ért el; és ilyen meg olyan legaljáról kezdte... Mindegyik azonos történetre épít; sikerstoryval, hatalmas háttérrel. Mindenki vidám, őrjöng, tapsol, számomra elég gáz. A Vidám vasárnapra emlékeztet a tv-ben.

2010. okt. 18. 13:53
 9/54 anonim ***** válasza:

Pedig ez így volt(van).

Nem hiszem, hogy az elején szálltak be, mert 1.5 éve már régen ment.

Mikor engem is hívtak, utána érdeklődtünk pár embernél, hogy hallottak-e róla. Volt olyan ismerősünk (kozmetikus!!), aki belefogott, de kozmetikus létére SEM tudta eladni a termékeket. Ő azt mondta, hogy sok ismerőse belevágott, de csak 1 embert tud említeni, akinek bejött, és aki milliomos belőle.


Szóval az NEM igaz, hogy ha belevágsz, tuti a siker. Egyáltalán nem. Szerencse is kell hozzá, valamint sok meló. Csak úgy, poénból nem fizetnek neked. Ha tudsz ilyen állást, ahol mégis, szólj. :)

Ez egy lehetőség. Ha akarsz és ügyes vagy élsz vele.


Egyébként akár teljesen ingyen is elkezdheted. Választható opció, hogy veszel-e magadnak induló csomagot (termékeket, amiket tudsz mutogatni), vagy csak szóban próbálod elhitetni a vevőkkel.

2010. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

Soha. Mert ez alapvetően nem átverés.

Függetlenül attól, mennyien vannak fölötte, ő is építhet maga alá gyakorlatilag akármennyi embert. Tehát kereshet vele bőven.


A probléma csak az, hogy ez általában azoknak jön össze, akiknek jó a dumájuk, meggyőzőek, valamint kiterjedt ismeretségi körrel rendelkeznek - de ez a kör egyrészt fizetőképes, másrészt nyitott ezekre a dolgokra.

Az átlagember, aki belép egy ilyenbe, általáben ezek egyikével sem rendelkezik. És azt a kedves beléptetők valahogy sosem említik meg, hogy ezek nélkül esélytelen.


Egy dolgot tehetsz: ha felhív egy újabb dologgal, azonnal közlöd vele, hogy nem érdekel.

Bár amúgy szerintem érdekes az egésznek a pszichológiája, egy csomó bemutatóra elmentem már "csak úgy", kíváncsiságból. Sőt részt vettem egy tanfolyamon is. Furcsa volt, de nagyon tanulságos :)

2010. okt. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!