Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm pár hónappal ezelőtt csatlakozott a NuSkin nevű MLM rendszerhez. Persze,ahogy az lenni szokott, nem ment neki, elbukta a befektetett pénzét. Most ismételten bepalizták, megint befektetett egy másik MLM rendszerű cégbe, a ScienNetbe. Ismételten felkeresett, hogy megossza velem is ezt a kiváló "befektetési" lehetőséget. Nagyon unom már az újabb-és újabb próbálkozásokat. A kérdésem az lenne: mikor jönnek rá ezek az emberek, hogy az MLM- piramisjáték ÁTVERÉS, soha semmit nem keresnek vele, csak azok, akik a legfelső szinten vannak. Mindegyik ugyanúgy működik, csak a termék, ill. a termékre kitalált háttér más.. Hány MLM rendszerbe kell nekik beszállni, hogy végre rájöjjenek, nem éri meg nekik, hülyeség?!! Hogy tudják egyes embereknek ennyire átmosni az agyát? Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.
2010. okt. 18. 13:21
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
15%

MLM = átverés


Ezt az alapösszefüggést, ha felfogja az átlagember, nem lesz semmi baja. Gond akkor van, ha elhiszi, hogy ezzel valós pénzt kereshet. Sajnos nagyon sok birka megeszi ezt a moslékot, főleg, hogy minél díszesebb cukormázzal vonják be.


A kemény valóság az, hogy ez a sok különböző nevű cég valójában mind 1 cég (vagy ott összpontosul), a ScienNet, NuSkin meg a többi ilyen Lehúzó RT. A javarésze ezeknek fiktív cég, illetve bábvállalat/fedőszervezet. A számítógépes vírusok írói már régóta alkalmazzák ezt a módszert a kamu virusirtók terjesztésénél (kiadják ugyanazt a szoftvert 50000 különböző néven). Higgyétek el, a főkolomposokon meg a holdudvarukon kívül ebből senkinek nincs egy fillér haszna se - gyakorlatilag ingyenmunkát végzel. Okosan ki lett találva, mert 600-900 forintért senki nem fog a bíróságra rohanni. Az, hogy "van termék", nem bizonyít semmit, az pedig még kevésbé, hogy kapsz pár papírlapot, rajta szép mézeshabcsók-szöveggel, ez is olyan mint a sok kamu virusirtó. Arra jó, hogy a bíróságon legyen mivel mosakodni, ha mégis bebukna a dolog...


Az senkit ne akarjon meggyőzni, hogy a munkaleírásban mindenféle szépen hangzó sikersztorikkal példálóznak, hogy "nekem bejött a dolog, milliókat kerestem", vagy amikor az ismerőseid bátortalanul megszólalnak, hogy "én hallottam valakiről, aki látott már valakit, aki olvasott valakiről aki ismert valakit, akinek már fizettek...". Teljesen mindegy, milyen név és milyen tekervényes szöveg mögé bújtatják, az MLM egy globális átvágás, kb. mint a nigériai csalások. Nincs ezen mit szépíteni, hívhatsz egy gombóc fagyit számítógépnek, attól abból még nem lesz számítógép. Az MLM egy nagy rakás szar, és nem lehet belőle várat építeni.


AZ a valódi munka,amiért valódi készpénzben fizetnek. Ha majd a kezedben tartod a bankókat, amikor nagybevásárlás után fizetsz, akkor biztos lehetsz benne,hogy a munka valódi. Addig pedig tekintsd átverésnek és lehúzásnak - hidd el, így SEMMIT nem veszítesz, sokkal jobban jársz.


"Ne tekints senkit halottnak, amíg nem láttad tulajdon szemeddel a holttestét. És még akkor is könnyen meglehet, hogy tévedsz."

2010. nov. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
61%

02:09!


Mint korábban írtam, csak a NuSkin-ről tudok nyilatkozni. A többit nem is ismerem, nem is érdekel. Unokatestvéremék igencsak pazarul megélnek belőle. 1.5 év alatt olyan havi bevételre tettek szert, mint én a magam középvezetői IT állásával. és SOKAT DOLGOZNAK! :)) Te is azok között vagy, akik azt gondolják, hogy majd otthonról elküld naponta 5-6 emailt, és utalják a 2000$-t havonta. :)


Ez is egy munka.. annyiban különbözik a többi "normális" állástól, hogy sok meló sok pénz, kevés meló, kevés pénz.

Nem pedig sok meló kevés pénz,kevés meló még kevesebb pénz.

2010. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

02:09 Teljesen igazad van. Én is a valódi munka híve vagyok.

Kedves utolsó válaszoló! Biztosan nagyon jól kereshetnek az ismerőseid... Én akkor sem hiszem ezt el. Mindig van valakinek a valakije, akinek marha jól megy.... mese.. A valóság az, h a belépett tagok közül senki se lesz milliomos, mert egyszerűen képtelenség, h az legyen, így van kitalálva és létrehozva a rendszer. Csak dolgoznak, mint a szorgos kis hangyák, és eltartják a felettük dolgozókat.. Jól kitalált dolgok ezek, én nem dőlök be, és remélem azoknak is időben megjön az esze, akik ettől várják a meggazdagodást...

2010. nov. 18. 12:54
 24/54 anonim ***** válasza:
74%

Tudod, bizonyos szempontból ezért keresnek jól. Mert 100-ból 99 ember nem hiszi el, hogy ez lehetséges. :) Ezáltal nincs túljelentkezés, mint az AVON és ORIFLAME bohóckodás esetében. :)

Tényleg jól megélnek belőle. Nagyon is jól.Járnak mindenféle gálá-ra, rendezvényekre. És igen, keresnek pénzt a felettük lévőknek, ahogy nekik is pénzt keres az alattuk lévő.

2010. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
11%
Az Avon és Oriflame termékek rendes kereskedelmi forgalomban kaphatóak a BOLTOKBAN. Nem kell hozzá semmiféle MLM-es lenyúlászpiramist építeni. Elég valószínűtlen, hogy boltban kapható termékek piramisjáték révén kerültek volna a polcokra...
2010. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:

Egyetértek az előttem szólóval. Az Avont, és Oriflame-t ne keverjük az MLM közé, ők bizonyítottak a több év során, boltokban is kapható termékek, nem úgy, mint az egyik napról a másikra előtörő, "hihetetlen sikereknek" örvendő MLM okosságok...

Az, h a hitetlenek miatt működnek az MLM-esek,mint, ahogy az utolsó előtti írta, hát NO COMMENT...

2010. nov. 22. 15:49
 27/54 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki azzal érvel, mekkora átverés ez az egész mlm téma. Megmagyaráznátok akkor nekem pár dolgot?

Mit értetek átverés alatt? Leírom, amit ebből az egészből én látok, hogy értsétek, mit nem értek. (Kérdezőtől bocsánat, hogy kicsit off vagyok).


Ha nekem olcsóbban jön ki egy termék mlm cégtől, mint a bolti, plusz a vásárlásaim mellé egyéb olyan lehetőségeket ad a cég, amiket máshol nem is találni meg (vásárlóknak, nem dolgozóknak), akkor az miért átverés Nekem?

Legfeljebb annyi lehet a kifogásolandó, hogy van egy minimum rendelés, ami alatt nem adnak ki árut, de rám van bízva, mikor akarok, vagy akarok-e vásárolni. Ja, és a vásárlásaim után kapok vissza pénzt. Egyik multi sem teszi a zsebembe utólag a lóvét, ha ott költök. Akkor ez nekem miért rossz? Hangsúlyozom, nekem a termék olcsóbb, vagy ugyanannyi, mint a bolti, a minőségében van nagyon komoly különbség, valamint a mellé járó szó nélküli garanciavállalásban. Ha a bolti kenőcsöt felbontom és nem válik be kidobom, ha ez nem válik be, visszaadják az árát vagy cserélik.


Aztán.

Kamu termékekre hivatkozik nekem mindenki, de ez a mindenki nagyon sok esetben legfeljebb azt tudja, hogy van az a cég, akitől vásárolok. Terméktapasztalat zéró. Én meg tudom, saját tapasztalatból, hogy jó, mert használom és én a "hülye agymosott, átvert" (idéztem egy ismerőst) 1,5 éve nem voltam beteg, ő meg a gyógyszertári vitaminokkal csak most ősszel másodszor náthás, lázas, köhög. Gyerekeknél ugyanez. Vagy éppen a férjem gerincproblémája sem placebo hatástól javult. Ebben mi volt nekünk az átverés?


Aztán amit végképp nem értek az ez: beszélek egy ismerőssel, elmondom, hogy melyik cég termékeit használom és miért ajánlanám őket neki is.

Hangsúly az ajánlom szón!

Azt is elmondom neki mellé, hogy szerintem ez miért jó másoknak, pl. saját vásárlás, nincs csesztetés, hogy "de vegyél mert hujuj", se kötelezettség, a kártya aktív marad, ha 30 évig nem vásárol semmit, akkor is, vagy éppen azokat a kedvezményeket is megmutatom, amit máshol nem kaphat meg, mert ilyen kaliberű árengedményt telefonszámlából vagy utazásból szó szerint sehol nem kap.

Embere válogatja, talán azt is elmondom, hogy ebben üzleti lehetőség is van.

Ennyi. Kap egy részletes információt, elment vele 20-30 perce az illetőnek és eldönti, hogy tetszik-e neki a történet, illetve mi tetszik belőle. Ha nem érdekli megköszönöm az idejét és megyek tovább.

Ebben neki mi a rossz? Alternatívát kap, ami nem a médiában nyomott - bocs a kifejezésért - irányított, agymosó reklámok üzenete, hanem valami más.

És ha valakinek ezzel valamiben más lett, jobb lett az élete, akkor az miért rossz? Vagy ha meggyógyult egy régi betegségből, az miért rossz?


ÉS az miért rossz, ha valaki úgy akar vállalkozást építeni, hogy milliók helyett 10-20 ezer vagy 100-150ezer induló tőkével is megteheti, kész márkát (ha tetszik egy franchise rendszert) kap meg ennyiért és ha ügyes, akkor jól él belőle. Vállalkozónak sem való mindenki, mlm-be sem, hiszen ez is egy vállalkozási forma.


Aki gazdag, sokvállalkozásos ember, annak miért érdemes ilyen üzletbe kezdeni, ha átverés?


Értitek, mit nem értek?

2010. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Józsa István László válasza:

Teljesen igaza van az előttem szólónak aki nem tudja felfogni mi is az az MLM az ne szóljon


hozzá csak úgy is átverné magát. Aki megszeretné tudni hogy mi is az az MLM az kezdjen el


könyvet olvasni Jah tudom ere az emberek 90% Sajnos ezt mondja : De én olvastam elég könyvet


hogy tudjam miről is van szó .Természetesen ne Petőfit meg Móricz -ot mert ezek semmit nem


írnak le mit kell csinálni hogy az ember előre jusson az életben.tán ha megkérdezném hogy ki


mit olvasott biztos hogy 2% alatt van azoknak a száma akik valaha a kezükbe vettek valami


Üzleti könyvet amit végig is olvastak. A pénz motiváló erő vagy így vagy úgy de mindenki


saját maga akarja megkeresni és nem másnak dolgozni.Csak ahhoz hogy megszerezze kell egy


termék vagy szolgáltatás amit el tud adni ilyenkor jön az hogy akkor most szolgáltató vagy


gyártó leszek e vagy kereskedő,Az életben mindháromra szükség van egyik a másik nélkül nem


tud létezni. De mára már kitaláltak egy másik rendszert a Vásárlói hálózatot És mért találták


ki ? Azért mert ezekből az emberekből akik eldöntötték hogy kereskedők vagy termelők vagy


Szolgáltatók akarnak lenni kezd egyre több lenni el kezdtek lefelé menni az árak hogy


mindenki eltudja adni a saját portékáját vagy szolgáltatását és sokan emiatt csődbe mentek .


"Lényegében a Gazdasági válság okozója"

Elvesztették azt a lehetőséget hogy dolgozhassanak és a belefektetett pénzük is elveszett.


így arra kényszerültek hogy újra állást keressenek bejelentkeztet mindenki a munkaügyi


központokba hogy az "állam" segítse őket amíg kapnak munkát.Csak azt nem tudom mennyien


tudják hogy hogy magából a befizetett adóból kapják a pénzt amit mások befizetnek és az Hogy


ezért növelik az adót és még többen kerülnek abba a helyzetbe, hogy vissza adják a


szabadságukat és jobb esetben elmennek valakinek dolgozni de a legtöbb megy a munkaügyi


hivatalba segélyért mint azok akik azelőtt így jártak . Szóval van egy másik lehetőség a


Vásárlói Hálózat ami azon kevés rendszer egyike amivel jó többet lehet keresni mint a


minimálbér . De ez attól függ hogy mennyit foglalkozik vele az az egyén aki szeretne ezzel


foglalkozni. Természetesen mindenkinek kell motivációs erő hogy ezt véghez vigye min cégnek


más és minden embernek más . Ami megegyezik bennük hogy mindenki a hálózatban használja a


terméket és nem keresi a kifogást .Vagyis aki nem akar ilyesmivel foglalkozni az nem vásárol


a cégtől. Aki meg vásárolni akar csak ő megfizeti a kívánt összeget és csak használója a


terméknek akár csak ha kenyeret vásárolnál és megennéd de mi van ha a pék felajánlana neked


egy munkalehetőséged hogy ajánld másnak is és abból te kapsz 10 % az nem tűnik soknak első


hallásra De szerintem te most követted el a legnagyobb hibát mert csak egy emberbe


gondolkodtál semmi gond mindenki elsőre így reagál. Ezt a folyamatot nevezzük


"üzletkötésnek". És te mint üzletkötő a pék-től fogod kapni a pénzt a vevőid után akiket


beajánlottál hogy ott vásároljanak.

A Másik alternatíva a vásárlói hálózat ami azt takarja "mindenki egy olyan emberen keresztül


lép be aki már felhasználója a terméknek vagy szolgáltatásnak" Természetesen mindenki maga


dönti el hogy kell e neki vagy nem.De mi készteti azokat az embereket leginkább hogy


belépjenek ebbe a tipusú Vásárlói Hálózatba hát kimondhatjuk őszintén hogy a !Pénz! Lehetőség


arra hogy elég pénzt keressen . Sajnos itt keményebben kell dolgozni mint egy munkahelyen


ahol általában egy dolgozik kettő meg nézi.De itt is úgy van a lusta nem dolgozik és nem is


keres semmit. Itt az ilyen emberek azt csinálják hogy kilépnek mert nekik nem jött össze


semmit nem tudtak emberekkel kommunikálni és csak annyit láttak az egészből hogy nincs semmi


haszon belőle az ilyen "Tanulatlan nemkitartó lusta emberek azok aki csak szívásként fogják


fel a munkahelyet és nem pénzkeresésként" mindig mondják majd keresek jobbat majd keresek


jobbat de mindig ugyan azt csinálják.Az a baj hogy ha jobbat akarsz ahhoz meg kell tanulnod


megváltoztatni az értékrendedet ,hogy megtaláld hogy mi jó neked.Nézd meg pl: az igen ember


filmet kb ugyan ezt mutatja be.

Ha valamit munkaként fogsz fel akkor dolgozz is vele. Ha meg lusta vagy és nem csinálsz


semmit akkor semmi lesz belőled . Ha állást keresel még mindig akkor itt az ideje egy olyan


munkának amit egymagad el tudsz kezdeni és nem másoktól függ majd a pénz amit megkeresel


hanem azoktól akik szeretnék ezt a terméket használni hogy ők is a saját ajánlásaikból


megkapják azt amit te a te ajánlásaidból így lehettek egy nagy csapat akik csapatmunkába


dolgozhatnak kötettlenűl attól hogy mennyi időt fektettek bele akár 2-3 órát vagy 12-16 órát


ezt mindenki maga dönti ell.


Nuskin meg a hasonló nagyobb kozmetikai cégek nem boltban árulják a terméküket hanem


ajánlásokon kereztűl tőlük is lehet vásárolni csak úgy de belőlük kevesebbet tuc venni vert


jobban kifejlesztett cuccuk van . Az AVON nál is vannak jó cuccok csak ott a középkategóriát


árulják.

Szerintem minden MLM cég aki 20.000 FT vagy 50.000FT felett kínálja a termékeit meg hogy


mellete még pénz is lehet keresne és ráadásul mivel nem tudják mérni a teljes forgalmat mert


ingadozó ezért tákényszerölnek a pontrendszerre és azon kereszül kiszámolyák hogy mennyit


kaphacc az nem korrekt .Meg ráadásul üzletről beszélünk akkor meg van némi köze a pénzhez


akkor meg kéne arról is beszélni és nem csak a pontokról. Ez a Fajta MLM tipus Nem azoknak


való akik alig tudnak havi 5000FT félrerakni hogy majd összegyüjtik a pénzt hogy saját céget


hoznak létre.


!NUSKIN NEM a SZEGÉNY EMBER MUNKALEHETŐSÉGE MERT NEM TUDJA MEGFIZETNI A TERMÉK DÍJÁT!


De léteznek olyan cégek akik hosszútávra gondolkoznak Pénzből számolják ki neked a havi vagy


heti jövedelmedet attól függ hogy hogy kéred meg hogy milyen címletekben.Ami nem baj Hogy ez


is Vásárlói Hálózaton alapul.Mert így igaz az Hogy: "Sok kicsi Sokra megy" itt


Szolgáltatásról beszélünk és az Havi 10$ (kb 2000FT/hó) amit Bank Kártyán keresztűl fizetünk


be és a Bankszámlánkra utaljuk majd azt az összeget amit kereshetünk vele. mindenki maga


dönti el hogy akar e keresni vele vagy nem. onlinework@axbradock.ws , www.axbradock.ws


(További információért kérem adjon elérhetőséget)

2011. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

Nem kell a maszlag meg a beetetés meg a "haverom meggazdagodott 2 hónap alatt belőle" címzésű mézeshabcsók-szöveg, az MLM egy hatalmas átverés úgy ahogy van, itt is csak a pénzre utaznak a piramis csúcsán levő ingyenélők, a szerencsétlen újonnan jöttek hatalmas összegeket ölnek bele hogy elérjék a hetes gyémánt szintet (tisztára mint a pokémon) és a végén rájönnek hogy már több pénzt fektettek bele mint amit valaha is visszakapnak.


ÁT-VE-RÉS.

2011. máj. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim válasza:
47%

Nos, annyit előzetesen hadd szögezzek le hogy nem dolgozom semmilyen MLM rendszert működtető cégnél, és nem is szeretem, de nem azért mert átverésnek tartanám, hanem azért mert úgy értem hogy nem vagyok rá alkalmas. A megoldás egyik kulcsa ugyanis itt van. Tudomásul kell venni hogy nem mindenki alkalmas arra hogy MLM rendszerben dolgozzon, ugyanúgy ahogy sebésznek vagy tűzoltónak, pilótának, űrhajósnak sem minden ember alkalmas, ugyanúgy érvényes erre is.

Az MLM alapvetően nem lehet átverés mert nagyon sok ember igen jól meg tud élni belőle. Természetesen nem vitatom egy-egy szemináriumon vannak ún. "kamu"sikeresek, akik megpróbálják elhinteni hogy ők mekkora superman-ek és milyen sokat keresnek, valójában meg ők is ugyanúgy próbálkoznak mint bárki más, de azt hiszem némi rutinnal elég jól fel lehet ismerni hogy kik azok akiknek valószinűleg tényleg bejött a dolog, és jól megy. Vannak bizonyos árulkodó jelek, (pl. milyen órát visel, milyen kocsija van, hogyan öltözködik, stb) amelyek elég megbízható "informátor"-nak bizonyulnak.

Az MLM nagyon jó üzleti modell abból a szempontból, hogy jó minőségű termékeket viszonylag jó áron tudjanak eladni, illetve a hálózatépítés révén pedig akinek megvan rá a képessége, a fizetőképes ismerettségi köre és elég kitartó, az elég sikeres üzletet tud működtetni, sokszor jóval átlagon felüli jövedelemmel.

Azt viszont tudni kell hogy nem csodaszer. Ahogy többen már írták itt korábban, nem fizetnek csak úgy több milliót sehol pusztán azért mert felemeled a telefont.

Közbevetőleg hozzátenném az AVON-nal kapcsolatban,(reagálva egy régebbi hozzászólásra) hogy legjobb tudomásom szerint az csak az elmúlt néhány évben kezdett megjelenni a "rendes" boltokban, régen ugyanolyan MLM hálózatként indult mint az Amway csak időközben kinőtte magát.

A legnagyobb baj az szerintem hogy az előadások alapján - amelyek felvillanyozzák az embert mert pont oda tapintanak ahol a e téren a legérzékenyebb és azt stimulálják (a dolog pénzügyi részét) - olynnak tünhet mintha az MLM valamiféle munka nélkül történő meggazdagodást jelentene, holott ez nem igaz. Sok szempontból stresszesebb és keményebb munka mint egy ún. "hagyományos" tevékenység, de akinek szerencséje van, kitartó és megvan a fizetőképes ismerettségi köre az megtalálja a számítását benne, így lesz motivációja csinálni, ráadásul nem lesz idegroncs 45-50 éves korára attól hogy úgymond "az egy helyben topogásért" a túlélésért gályázik nap mint nap, azaz nem él csak vegetál és abból még adót is kell fizetnie.

A másik fontos elem - és lehet hogy ez furcsán fog hangzani - a hit. Azt mondják minden a fejben dől el, és ez így is van. Megfigyelt tapasztalat függetlenül az MLM-től, hogy előbb utóbb mindenkinél az fog bejönni, vagy legalábbis megvan rá az esély, amit ő mondogat, illetve amiben hisz. És ez sajnos általában itt M.O-n negatív irányban mutatkozik meg. Értendő alatta, hogy ha valaki folyamatosan azt hangoztatja hogy ő úgysem viszi semmire, és neki ez úgysem megy és úgysem fog sikerülni a dolog, akkor előbb-utóbb azt fogja tapasztalni hogy tényleg nem fog neki sikerülni semmi, nem viszi semmire, stb. vagyis önbeteljesítő jóslatot gyakorol.

Egy picit az MLM-re is igaz ez, vagyis a fizetőkéses ismerettségi kör (nálam egyébként itt bukik meg a dolog), a kitartás, a szerencs (ami mindenhez kell) és a személyiségbeli alkalmasság mellett ez a bizonyos pozitív szemlélet is számít.

Valaki korábban már nagyon jól rámutatott hogy a magyar átlagember általában nem rendelkezik megfelelő fizetőképes ismerettségi körrel.

És még valami amit le szerettem volna reagálni, az a bizonyos "jó bornak nem kell cégér" elv, a kereskedelemben illetve általában a mai üzleti életben nem érvényes, ld. pl. pop-rock műfaj, zenei előadók hanghordozói. Ha nincs jó reklám, lehet a legnagyobb tehetség az illető, tudni sem fognak róla hogy létezik. És mivel a média nagyon nagy úr ezért elég nehéz úgy kitörni bárhonnan is hogy az "ő" segítségét ne vegyék igénybe.

Röviden tehát az MLM nem átverés, működik, de nem mindenki alkalmas rá.

2011. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!