Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Mikor jönnek rá, hogy átverés?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm pár hónappal ezelőtt csatlakozott a NuSkin nevű MLM rendszerhez. Persze,ahogy az lenni szokott, nem ment neki, elbukta a befektetett pénzét. Most ismételten bepalizták, megint befektetett egy másik MLM rendszerű cégbe, a ScienNetbe. Ismételten felkeresett, hogy megossza velem is ezt a kiváló "befektetési" lehetőséget. Nagyon unom már az újabb-és újabb próbálkozásokat. A kérdésem az lenne: mikor jönnek rá ezek az emberek, hogy az MLM- piramisjáték ÁTVERÉS, soha semmit nem keresnek vele, csak azok, akik a legfelső szinten vannak. Mindegyik ugyanúgy működik, csak a termék, ill. a termékre kitalált háttér más.. Hány MLM rendszerbe kell nekik beszállni, hogy végre rájöjjenek, nem éri meg nekik, hülyeség?!! Hogy tudják egyes embereknek ennyire átmosni az agyát? Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.
2010. okt. 18. 13:21
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy az MLM esetén nem kell üzlethelyiség, de nincs is napi 30-40 vásárlód. Jó, az általad beszervezettek eladásával együtt már lehet annyi, de igen keményen kell dolgozni, és jó meggyőzőképesség kell ahhoz, hogy ne csak vásárlókat, hanem tagokat is beszervezzünk magunk alá, akik szintén képesek egy nagyobb méretű hálózatot építeni maguk alá.
2012. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Látom nem sok MLM-es tapasztalatod van és csak a sztereotípiákra építkezel.
2012. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

A kérdés "magyarázatában" azt írta a kérdező, hogy az ismerőse folyton másba kezd bele.

Komolyan van aki azt gondolja, hogy ha mindig valami újba kezd akkor sikeres lehet?


Elkezdek orvosnak tanulni, nem jön be nem tetszik stb, aztán mérnöknek próbálkozom, majd közgázt tanulok aztán megint mást. Végül egyiket sem végzem el.


Nekem is van ilyen ismerősöm aki minden sz@rral hívogat kb fél évente mással. Már nem veszem fel neki a telefont. Az én üzletemre azt mondta, hogy nem éri meg vele foglalkozni, hülyeség. Üzenem neki, hogy köszönöm, de nekem semmi bajom nincs a céggel. Mindig pontosan kifizetik a bónuszomat. :)

2012. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim válasza:
Nem teljesen értelek Titeket. Én MLM-ből keresem a pénzem (nem keveset) és nekem semmi bajom vele. Szeretem csinálni, élvezem a munkám, amennyit dolgozok, annyit keresek. Szerintem nem mindenki alkalmas az MLM-re ezért akinek nem megy annak nem kell erőltetni. Nem a rendszerben kell elsősorban a hibát keresni. Talpraesett jó kommunikációs képességekkel rendelkező Hölgyeknek, Uraknak igen is egy nagyon jó lehetőség.
2012. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

Előző.


A sikertelen ember ismérve, hogy mindig másban keresi a hibát. Ő maga sosem vállalja a felelősséget.

2012. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

#45


Egyetértek!

2012. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Az MLM tényleg egy átverés. Ha becsapod az összes barátod, és mellé még jópár ezer embert, TALÁN bekerülsz abba a 2%-ba, ami meg tud belőle élni. 98%-ban viszont a tagok kilépnek 2-3 hónap után, miután egy rakat pénzt átadtak a rendszernek.

A buta a saját kárán megtanulja, az okos más kárán tanul. Akinek van esze, nem száll be egyetlen MLM-piramis partyba sem.

2012. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Köszönjük Emese a buta véleményedet.
2012. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
MLM-ben minden termék lényegesen magasabb áron érhető el, mint a hagyományos üzletben! Egyszerűen nem is értem azt a hozzászólót, aki arról akar meggyőzni, hogy MLM-ben olcsóbban megvehet dolgokat!!?? Hát ki kell fizetni belőle az összes feletted álló bohócot, aki semmit se csinál! Így lesz az 500 Ft-ért kínában legyártott szarból 27900Ft-os kezdőkészlet! A hagyományos piaci modell esetén van egy gyártói ár, nagyker és kisker árrés ez tény. De képzeld csak el mennyiben kerülne 1Kg kenyér, ha MLM-ban értékesítenék? 2700Ft, és ráírnák, hogy olyan egészséges, hogy egész Somogy megye felett kivásároltuk a légteret is, nehogy szennyezze a repülő a búzánkat és ettől baromi egészséges leszel! 700 at mindjárt lenyúlna a szponzorod, 700-at az ő szponzora, 700-at az utána következő, a cégé 400 Ft, 200 Ft meg maga a kenyér. Jó biznisz! Majmok gyülekezete az összes MLM. Egy olyan terméket nem tud senki mutatni, amit töredék áron ne tudnék az ebay-en megvenni.
2012. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

20:21, gratulálok, fantasztikusak az érveid, de hót komolyan. Más egyéb hasonló emelkedett, dömdödömi magasságokba repítő épületes gondolat?


Kaptad a mínuszt gerincből. Get a life.

2012. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!