Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Időben kezdtem el tőzsdézni?

Időben kezdtem el tőzsdézni?

Figyelt kérdés

14\\\\F vagyok,nagyon érdekelnek a pénzügyek(tőzsde,hitelek,tanácsadás,szóval minden)

Apám nevén csinálnám,adott 60 ezer forintot a számlára,hogy próbáljam ki,mit tudnék vele elérni,persze mindent elmagyarázott a fogalmakkal kapcsolatban,és egy könyvet is kiolvastam ezzel kapcsolatban,rendszeresen olvasom az

index.hu

portfolio.hu

napionline.hu

tothandras.hu

figyelonet.hu

-oldalakat.

Túl korai lenne,vagy túl későn kezdtem el ezzel foglalkozni?:D


2009. jan. 4. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Későinek biztos nem késői, túl korán meg nem lehet elkezdeni semmit. Apád biztos segít majd, szerencsés vagy. Én pont tegnap tettem fel egy kérdést a tőzsdével kapcsolatban, mert engem is érdekel, de egy ismerősöm sincs, aki esetleg valami útmutatást, segítséget nyújthatna. Esetleg egy levelet dobhatnál :)
2009. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy túl korán? A 14-es életkor miatt?

Az a helyzet, hogy a tőzsdén biztosat senki se tud(vagy csak nagyon kevesen:)), úgyhogy vagy ráérzel vagy nem. Persze a hírek segítenek valamicskét, de a döntést mindig magadnak kell meghozni, hogy mikor érdemes eladni és mikor venni. Ha ráérzel akkor nagy pénzeket lehet összehozni. Ha nem, akkor meg max 60-at buktál. Próba szerencse. :)


Mindenesetre pár apróság: sose foglalkozz azzal ami már elmúlt("basszus ha tegnap ebből bevásárolok akkor egy nap alatt lesz 20% hozamom"). Illetve sose kapkodj. Jó lehetőségek mindig jönnek, ha egyikről lemaradsz majd jön egy másik. Sokszor a veszteség minimalizálás is értelmes cél lehet, hisz valószínűleg senki nincs aki mindig csak nyer. Az a lényeg, hogy többet nyerj mint vesztesz és akkor jó vagy.


Egyébként milyen cégen keresztül tőzsdézel? Érdemes figyelni arra, hogy minél kevesebbet húzzanak le brókerdíjnak. Főleg ilyen kis összegnél lehet az problémás, ha alig vagy semmi nem marad a brókerdíj miatt. :)


Sok szerencsét!

2009. jan. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

most az ERSTE értékpapír tőzsdénél,Daytradenál 0,2 százalékos(ha este eladom,ha nem akkor megy tovább a másik napra és ottmár 0,4),egyébként meg 0,4.itt a legkedvezőbb asziszem :D

Milyen email címre gondolsz amúgy?:D

2009. jan. 5. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Itt van, hogy privát üzenet írása.

1. voltam

2009. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
megnézném azért mit csinálsz!milyen sikerrel szerepelsz!időben kezdtem el..ez a kérdés..nem a bölcsiben kellett volna!
2009. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2009. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!