Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hirdet meg egy vállalkoz...

Miért hirdet meg egy vállalkozás/vállalkozó a munkaügyi központon keresztül állást, amikor nem akar senkit felvenni?

Figyelt kérdés
A megyei napilapban minden héten megjelennek a munkaügyi központ által közvetített állásajánlatok. Több olyan van közöttük, hogy amikor felhívod/felkeresed azt mondja, hogy nem akar senkit felvenni. Már olyannal is találkoztam, aki egy éven belül többször is hirdetett álláslehetőséget (nem egymás utáni hetekben) és sosem akart senkit felvenni. Akkor miért hirdeti?
2010. okt. 27. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Pontosabban már megvan neki az ember, de mégis kötelező meghirdetni, mert jogszabály... Hülye szabály.
2010. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs meg neki az ember, mert nem vett fel senkit (egyik alkalommal sem)

És meghirdetni sem kötelező, mert amikor munkaerő közvetítést kér egy cég a munkaügyi központban, akkor választhat, hogy betegyék-e az újságba, vagy sem.

2010. okt. 27. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Én vállalkozó vagyok, de semmilyen formában nem hirdetek a munkaügyi kp-ban. Kerestek már meg a regionális kirendeltségtől partneri együtt működésre, de én visszautasítottam. Nem vagyok jó véleménnyel arról ami ott zajlik, úgy gondolom "EU" dísz az egész, haszna nem sok van ( sajnos ). Így ha nekem munkaerő kell, akkor inkább nyitott füllel és szemmel járok, így hallhatok olyanról akinek munkára van szüksége, és akar is dolgozni. Saját magam megkeresem és megbeszélem vele, én erre esküszöm:)
2010. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
13:45 - Milyen vállalkozásod van?
2010. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 14:16!


Vendéglátóipari vállalkozásom van.Főként felső kategóriába tartozó kávézók és éttermek üzemeltetése.

2010. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Munkaügyi központon keresztül gáz munkát vállalni, már csak azért is, mert a közvetítő lapon nem sokat lehet látni, és ha "megfelelő" a munka, akkor el kell vállalni, különben törölnek a nyilvántartásból, és 2 hónapig vissza se mehetsz. Régebben, mikor csak érettségim volt (meg kevés tapasztalatom, és azt hittem, hogy lehet ott normális munkát találni), akkor azzal szoptam, hogy valami értékesítői munkára közvetítettek. Én hülye fejjel azt hittem, hogy valami normális boltba kell mennem, ahol a pult mögött állok majd, mint eladó. Erre valami mlm-es vállalkozóhoz küldtek ki, akinek az eladhatatlan könyveivel kellett volna házalnom. Van egy alapfizetés+jutalék, de úgy, hogy ha nem adsz el x könyvet hetente, akkor nincs semmi pénz. Hát persze ki voltam akadva, kértem, hogy írja be, hogy már betöltötték az állást, de erre nem volt hajlandó. Csak arra, hogy azt írja be, hogy a felajánlott fizetés nem elég. Persze a munkaügyis banyát nem érdekelték a részletek, rögtön törölt is. A franc se bánta, úgyse kaptam tőlük semmit, meg állandóan építőipari segédmunkát ajánlgattak ezen kívül.


Viszont a Ráday utcai (a Diplomások és Pályakezdők munkaügyi központja) az sokkal jobb, mint ezek a regionális szarok. Nem is küldözgetnek mindenhová ha nem akarsz menni, meg persze nem a brazil gépsor van ott túlsúlyban. Azokkal esetleg meggondolhatnád az együttműködést, utolsó.

2010. okt. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!