Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Allasinterjun rakerdeznek...

Allasinterjun rakerdeznek noknel a csaladi allapotra, gyerekekre? Ha igen, burkoltan diszkriminalnak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen,rákérdeznek a családra,gyerekre,de nem csak a nőknél.A férfiakat is megkérdezik,hogy nős-e vagy a gyermeke. Nevezheted burkol diszkriminálásnak,de ennyi. Miért gond ha megkérdezik,hogy családos vagy -e?
2010. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

kimaradt egy szó

"nős-e vagy van-e gyereke...

2010. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem, hogyha egy nonek van gyereke, akkor lehet, hogy azert nem veszik fel, de ezt ugye nem mondjak ki. Vagy epp azert, mert meg nincs gyereke. Ferfinel nincs ilyen problema.
2010. nov. 1. 14:28
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Igen, ez így van. És semmit se tudsz tenni ellene.

Illetve hazudhatod azt, hogy nincs gyereked, nem is tervezel, és különben is a saját nemedhez vonzódó transzvesztita vagy. Aztán mikor jön a gyerek, szépen bejelented nekik, és elmész gyesre.

Így 1-1.

2010. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nézd,az én fiam 18 éves.15 évvel ezelőtt is akárhová mentem állásinterjúra mindig megkérdezték van -e család,gyerek. Volt olyan aki igenis megmondta,hogy sajnálja de kisgyerekes anyukákat nem akar alkalmazni(legalább korrekt volt,megmondta)

De sokan csak annyit mondtak,hogy "add meg a telefonszámot,majd felhívunk"..

Ma sem változott ez a helyzet.Ahogy 15 éve most sem tudsz tenni ellene semmit.Hazudni meg felesleges arról,hogy nincs gyerek,mert csak egy ideig tudod titkolni..Soha nem beszélhetnél róla a munkahelyen,és ha ne adj isten leesik a mászókáról az oviban,vagy történik vele egy kis baleset nem rohanhatsz hozzá,mert te neked nincs gyereked!

Inkább ne vegyenek fel gyerek miatt(bár nem fogják megindokolni,hogy miért nem alkalmaznak) de ne kelljen letagadni a gyerekedet..

2010. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem burkolt, hanem nyílt diszkrimináció. Egyszerűen nem kell választ adni rá.
2010. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Es azt hogy oldanad meg, hogy nem adsz ra valaszt, kedves utolso, ha konkretan rakerdeznek?
2010. nov. 1. 16:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Munka, munkahely és emberfüggő.

Ha én munkaadó lennék, biztosan feltennék személyes kérdéseket is annak az embernek, akivel tervezxem a közös munkát. Nem vagyunk gépek, nekem fontos, hogy ő is megtalálja a számítását, és ehhez tudnom kell, hogy ő mit szeretne elérni.

Ettől még valóban van, hogy diszkriminációs célból kérdeznek rá.

2010. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

"Soha nem beszélhetnél róla a munkahelyen,és ha ne adj isten leesik a mászókáról az oviban,vagy történik vele egy kis baleset nem rohanhatsz hozzá,mert te neked nincs gyereked!"


Dehogyisnem. Fogod magad, és rohansz, mert baja van a gyereknek... Aztán legfeljebb kirúgnak miatta, mert hazudtál.

De legalább addig is volt munkád, amiért fizettek.

Nézd, ha alapból olyan kérdéseket tesznek fel, amire hazudni kell (mert különben más kapja az állást), akkor én semmi kivetnivalót nem találok abban, ha cserébe a munkavállaló is tisztességtelen. Ha egyszer ilyen embertelen világot teremtenek a munkaadók, akkor ne pampogjanak, mikor ez visszaüt rájuk.

2010. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15:53-as vagyok: esetleg visszakérdeznék, hogy ez hogy függ össze a végzettségemmel, vagy hogy függ össze az alkalmasságommal, vagy (nő vagyok) szendén félrehajtott fejjel kedvesen mosolyogva megkérdezném, hogy nem tilos-e ilyen kérdést föltenni egy állásinterjún.

Persze lehet, hogy ezen berág a felvételiztető és ezért nem vesz föl - viszont esélyes, hogy ő a gyerek miatt sem vett volna föl.

2010. nov. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!