Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkáltatóm kérheti, hogy...

Munkáltatóm kérheti, hogy beszámoljak máshonnan szerzett béremről?

Figyelt kérdés

Olyan non-profit kft-ben dolgozom, ami többek közt szolgáltat más cégeknek. Sokszor ezek a partnercégek különböző feladatokra teljesen a kft-nktől különállóan, egyedi, alkalmi munkaszerződéssel alkalmaznak embereket a cégünk munkavállalói közül. (természetesen a főállás munkaidején kívül).

Az igazgatónk most szeretné begyűjtetni, hogy az alkalmazottak mennyit keresnek és milyen tevékenységgel munkaidőn kívül, mivel "ha nem itt dolgoznának, akkor biztosan nem őket kérné fel a másik cég az adott feladatra". Megfogalmazása szerint ezt a "bérnövekvényt" is neki köszönhetjük... Remélem érthető a kicsit csavart megfogalmazás ellenére is. Azért így, különösebb konkrétumok nélkül fogalmaztam meg, mert nem szeretném ha munkaadóm rámtalálna véletlen.


Néztem az adatvédelmi törvényt (1992. évi LXIII. törvény), de nem tudom, az ebben az esetben (munkaügy) mennyire állja meg a helyét. Néztem a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos törvényt is (2007. évi CLII. törvény) de eben csak az van leírva, ki kötelezett. Aki itt nincs felsorolva, az nem kötelezett? De kötelezhető?


2009. jan. 6. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát köszönjétek meg neki szépen:) De ennél többet nem kérhet, semmi köze ahhoz, hogy ti szabad időtökben mit csináltok, ahhoz meg főleg nem, hogy mennyit kerestek. Bérnövekmény meg nincs is, hiszen nem ő fizette ki a másik cégnél elvégzett munkát, ennélfogva nem is hivatkozhat rá.
2009. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mukavállaló köteles bejelenteni a munkáltatójának, ha további munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesít. (A keresetet nem!!!)

A munkáltató ezt a munkavégzést akkor tilthatja meg, ha az ő jogos érdekeit sérti.

Egyebekben tudomásul veheti.

2009. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!