Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri befektetni magyar...

Megéri befektetni magyar állampapírokba?

Figyelt kérdés

Egy biztosítócég foggal-körömmel próbált behúzni egy befektetésbe, emiatt viszont elgondolkodtam a dolgon, és találtam jobb alternatívákat, mint pl az állampapírok. Szeretnék tanácsot kérni/tapasztalatokat olvasni ez ügyben. Megéri-e, ha igen mennyit fektessek bele havonta, milyen hozamra lehet számítani, stb. Ha nem éri meg, akkor miért nem, mik lehetnek jobb lehetőségek.


A terv egyébként egy 10-15 éves keret, aminek a végén legalább az önrészt szeretném kifizetni egy 20-40 milliós lakásnak.



márc. 6. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Talán ez a legjobb mostanában amíg a kormány be nem kavar.
márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%

Onreszt allampapirbol sose fosz. Amig a lakas arak jobban novekednek mint az allampapirok hozamai addig csak a wcn huzod le a penzed allampapirral.


Inkabb vegyel s&p500at azt cso

márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 - Hülyeség. Ha a folyószámládon áll a pénz akkor is össze tud jönni az önrész, ha elég sokat tudsz félretenni. Ha állampapírba, akkor is össze tud jönni, kevesebb pénz kell, mintha a folyószámlán hagynád, de több, mintha sikerülne magasabb kamatot elérni.


"A terv egyébként egy 10-15 éves keret, aminek a végén legalább az önrészt szeretném kifizetni egy 20-40 milliós lakásnak."


Rossz a terv, önrészt max 5 év alatt össze kéne raknod.

30 milliós lakáshoz kell 10 millió.

Az 60 hónappal számolva havi 170ezer.

Ha ennyit nem tudsz félretenni, akkor keveset keresel, és mindegy mit csinálsz csak takarékoskodással sose fog elegendő összejönni.

Akkor elsődleges feladatod, hogy növeld a bevételeidet, nem a spórolás egy lakásra.

márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3-as, értem. Igazából ez nem konkrét terv, még csak elmélkedés. Ennyi megoldható, sőt akár lehet több is némi plusz munkával. Bár ezt mondani könnyű,hogy legyen több bevétel,de persze próbálkozni kell és fogok is. A lényeg az lenne, hogy mire átlépem a 40et, már ne kelljen lakhatás miatt aggódjak (22 vagyok jelenleg). A konkrét tervem az, hogy befektetni valamibe, ami vagy "fix" hozamos, vagy kevés benne a rizikó.
márc. 6. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
megéri, lesz még nagy böjtje a következő években a mostani osztogatásnak.
márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkabb vegyel bitcoint tbszre
márc. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen biztosítós ügynöki befektetések általában a legrosszabbak a piacon. Azért kell ügynökkel tukmálni, hogy valaki megvegye őket. Komoly hátrányuk, hogy iszonyatosan magas díjakkal működnek, sokat levonnak a hozamból a cégnek, meg abból fizetik az ügynök jutalékát, fizetését is. A legtöbb esetben a bankok ingyenes befektetési tanácsaival is ugyanez a helyzet.

Ezek a "szakértők" nem a te érdekeidet nézik, nem neked akarnak jót. Őket egyedül az motiválja, hogy azt adják el neked, amivel ők a legjobban keresnek - a te rovásodra.

Sok esetben nem is képzett szakemberek ajánlgatják őket neked, csak gyorstalpalókon kiképzett ügynökök, akiknek nem a pénzügyek valós működését tanítják meg, hanem hogy milyen szöveggel tudják eladni azt neked. Ha egy kicsit képzettebb ember kérdez bele az ajánlatuk részleteibe, akkor sok esetben a legalapvetőbb dolgokat sem tudják kiszámolni, fogalmuk sincs, hogy hol lehet megnézni. Ilyenkor azzal hárítanak, hogy az egy nagyon bonyolult dolog, csak a központban értenek hozzá az igazán penge szakértők, de nem ezt ajánlaná neked, ha nem volna benne biztos, hogy megéri neked. Elaltatni akarják a gyanakvásod és meggyőzni, nem az érdekeidet szolgálni.


Ezek az ajánlatok lényegében a butaság/lustaság vámszedői. Aki nem veszi a fáradtságot, hogy utána nézzen a lehetőségeinek, hanem bedől az első útjába akadó ember ajánlatának, mert az jól hangzik, arról egy csomó pénzt legombolnak.


Keress rá, hogy unit linked biztosítás költségei buktatói hátrányai és találsz egy rakás cikket független szakértőktől, amik részletesen leírják, akár részletes számításokkal együtt, hogy miért nem éri meg ilyet kötnöd. Az összes olyan cikk, amit arról találsz, hogy miért jók ezek a befektetések, mind a biztosítók weboldalán vannak. Vagy olyan (akár gazdasági) hír oldalakon, ahol valószínűleg a biztosítók fizettek érte, hogy megjelenjen, mert ezeknek az oldalaknak szükségük van a reklám bevételre a működéshez. A korrektebbek odaírják, hogy az egy fizetett hirdetés, vagy legalább egy X-et kitesznek a cikk elejére-végére, ami a tradicionális jelzése, hogy fizettek érte. Sajnos egyre gyakoribb, hogy már egyáltalán nem is jelzik, hogy pénzért megvették a véleményüket.


Az állampapíroknak nem csak a kockázata a legalacsonyabb, hanem a nyeresége is. Ezért sokan mondják, hogy nem éri meg. Viszont ahhoz tudásra, tájékozódásra, utánajárásra van szükség, hogy az állampapírnál nagyobb hozamot tudj kihozni a pénzedből és a kockázatoktól se kelljen tartanod. Ha nem akarsz komolyabban foglalkozni vele, hogy megértsd, hogyan működik a gazdaság és a pénzügyek, meg a befektetések, akkor maradj az állampapírnál.


Az is fontos, hogy magyar állampapírt ne bankban vagy postán vegyél, hanem a Magyar Államkincstárnál, mert ott nincsenek plussz díjak és adók rajta, ha bankkártyával megveszed - a banki átutalásnak lehet díja, ezért kell kártyával venni.


Külföldi állampapír lehet jobb döntés, mert ugyan a kamatuk alacsonyabb, viszont azt a forintnál értékállóbb külföldi devizában fizetik és mivel a forint is folyamatosan romlik, az árfolyam nyereség növeli a nyereséged (ha épp javul a forint az rontja a nyereséged, de ez ritkább).

Viszont a deviza váltásnak is van díja és a magyar állampapíron kívül minden más befektetés adóköteles. TBSZ számlán megúszhatod az adófizetést, viszont akkor 5+1 évig nem férsz hozzá a pénzedhez. Ezért mindenképp alaposabb utánajárást, mérlegelést és körültekintést igényel, hogy mennyi pénzt mennyi időre tudsz nélkülözni.


Mindenképp érdemes a pénzügyi tudatosság és befektetési témákban tájékozódni, képezni magad!

márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a kiszamolo.hu olvasgatását mielőtt eláírnál a biztosítóval.
márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!