Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telek vásárlásra (mint új ház...

Telek vásárlásra (mint új ház építése) is adnak szocpolt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk építkezni de sajnos nincs önerőnk, gondoltuk felvennénk előre a két gyerekre a szocpolt (egy már a pocakban van).Abból vennénk a telket és utánna egy hitelt a ház építésre.Ez így lehetséges?
2008. jan. 10. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a ház 40 vagy 60 %-nak meg kell lenni, hogy hitelt és szocpolt adjanak. Amúgy még a hasadban van addig megelőlegező szocpolt lehet akár 2 gyerekre is fel venni, ha meg megszületik akkor csak egyre vehetsz fel majd ha lesz másik és felújítasz akkor lehet a másikra.
2008. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom. Nekem ez a 40-60% hitel felvételhez kicsit soknak tűnik...
2008. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Édesapámék nekiláttak pénz nélkül a dolognak.Megevtték a szolgálati lakást,majd felvették a szocpolt és hozzáépítettek még egy szobát és átalakították a belsőt.H állnak most?Hó végén a küszöböt rágják,és egyre jobban eladósodnak,mert boldog boldogtalantól kénytelenek kölcsön kérni,és ott a jelzálog a házon.Hidd el,pénz nélkül nem éri meg építkezni!És ne a szocpol lebegjen a szemed előtt!Nevelőanyámnak is az a 2 millió lebegett,aztán mekkora pofáraesés volt,amikor az állambácsi azt mondta,h csak bizonyos készültségi fokok után fizeti ki a pénzt,és azt sem egy összegben.Inkább vegyetek egy használt lakást(arra is adnak,ha jól tudom,csak kevesebbet)!

Nézegetjük mi is a Kedvesemmel kertes házakat,mi is most várjuk az első csemetét,és míg egy kész házat néhány településsel arrébb meg lehet venni annyiért mint a mi panellakásunk,addig ha építkezni szeretnénk egy olyasmit,akkor 3*annyi pénzte lenne szükség.Nem azt mondom,és is örülnék,h ha én rajzolhatnám meg a helyiségek méretét alakját és mondhatnám a tervezőnek,h ezt szeretném látni,de ha nincsen rá pénzünk akkor szocpol ide vagy oda,nem.

2008. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!