Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Várható magasabb infláció az...

Várható magasabb infláció az USÁ-ban? Most 5%?

Figyelt kérdés
jan. 25. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem, most 2,7% elvileg, és a becslések szerint ennél kevesebb lesz idén. De persze sose lehet biztosat mondani.
jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Várható, sőt recesszió is.

Nem állnak jól a dolgok a tengerentúl.

jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mikor lesz a recesszió?
jan. 25. 22:50
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

* az USA-ban

www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__79056..

A globalisták egyébként polgárháborút akarnak kirobbantani.

jan. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
milyen polgárháborút?
jan. 28. 08:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy színes forradalmat.

[link]

jan. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Színes forradalmat maga ellen?
jan. 29. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy a kettőt egyszerre. A 9/11-es önmerénylet megvan?
jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Az a jó ha a jegybanki alapkamat minél magasabb vagy alacsonyabb?

Melyik milyen hatással van ránk? Tudom ezért tart itt az ország ahol. Előre is köszönöm a válaszokat!

Miért magasabbak az árak, mint régen?

Az inflációval szokás magyarázni az árak folyamatos emelkedését, de az elszállt árakat valahogy nem magyarázza. Például faluhelyen 1967-ben kb. 40ezer forintból építkeztek nagyszüleim, ami kb. 20 havi átlagbér lehetett. Bankmonitor szerint ez az azóta keletkezett...

Általában inflációnál magasabb kamat szükséges, hogy pontosan ugyanott legyél a pénzed vásárlóértékével?

Mert ha a kamat azonos, akkor csökken a pénzed, nem igaz? Példának 10% inflációt és 10% kamatot véve: 1 * 0.9 * 1.1 = 0.99 Vagyis ugyanannyi kamattal 1%-ot buksz. Következésképpen a fenti példában legalább 11% kamat kell, hogy ugyanott legyél, így van?

Van értelme dolgozni, ha az infláció magasabb mint a többi EUs országban és ezzel még "szegényebbek" leszünk mint eddig voltunk?

Instabil a gazdasági helyzetünk és pár évente válságot generálnak. Még mélyebbre süllyedünk Uniós szinten! (csak pénzügyi szinten kérdezem, nem számoltam olyannal, hogy családért mindenkinek érdemes felkelni dolgozni!)




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!