Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most hogy a Revolutnál magyar...

Most hogy a Revolutnál magyar IBAN lesz, mi ennek az előnye és mi a hátránya?

Figyelt kérdés

márc. 18. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Lesz azonnali utalás. Talán a QR kód fizetés is.


Cserébe lesz tranzakciós illeték....

márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Teljeskörűen tudod használni Magyarországon a számlát, bármelyik munkáltató tudja utalni rá a béredet, cserében minden állami sápot ki lehet rá vetni.
márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Paczalos István ***** válasza:
Jelenleg a Magyar Államkincstár miatt kellett nyitnom új számlaszámot, mert a Revolut még időpontot se mondott, mikor lesz magyar GIRO szám
márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

2026 május 18-tól kerül át mindenki elméletileg a magyarországi Revolut fióktelephez és lesz belföldi magyar bankszámlaszáma a mostani litván helyett, így akár az OTP-st, stb meg lehet szüntetni. A Revoluton nincs havidíj. Sok éve használom már.


Ahogy írták hátrány lesz még a tranzakciós illeték amit Orbánék "ideiglenesen" kivetettek sarcot és a bankok az ügyfelekre hárítják, illetve ezután automatikusan látják a számla létét a végrehajtók is. Eddig csak a NAV kapott a számla létezéséről adatokat évente egyszer nem oly régóta.


Ennek "ellenszere" (végrehajtás) innentől a Wise számlája lesz (szintén ingyenes) ahol nem szabad a regisztrációkor magyar számlaszámot is kérni, csak Euro alapú számlát. Ekkor csak egy belga euros számlaszámunk lesz, amiről ugyanúgy lehet forintban vásárolni, azonnal átváltja.


Ajánlott mindkét szolgáltató. Mindkettőnek hasonlóan profi az applikációja, a fizikai bankkártya 2000-3000 Ft körül van. Lehet online vásárlásonként egyszer használatos virtuálisat is generálni, ami nagyon hasznos, meg állandó virtuálisat is amit okosórán, telefonon meg lehet adni. A fizikai kártya leginkább már csak a bankautomatákhoz szükséges.

márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont az volt számomra fontos hogy nem magyar bank
jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:

Hova adnátok a támogatásotokat, ha egy fogyatékkal élő vagy sérült vagy rászoruló gyereket vagy fiatalt szeretnétek támogatni az alábbiak szerint?

Már két alapítványnak is elküldtem egy ilyesmi levelet, de semmi válasz: Szeretném támogatni az Önök munkáját, a fogyatékossággal élő emberek sportolását és mozgását. Éppen lakossági bankszámlát nyitok a MagNet Banknál, és szeretném az „Építsünk közösséget!”...

Külföldi állampolgárként TB igazolás a munkavállaláshoz?

Magyarországon tanulok szlovák állampolgárként, magyar nélkül. Most dolgoznék az első munkahelyemen, ahová TB igazolást kérnek. Hogy működik ez az esetemben? Szlovákia ugye tiltja a kettős állampolgárságot, de TB igazolást mégis be kell adnom? Ilyenkor elvileg...

Allegro milyen?

Jó? Megbízható? Érdemes onnan rendelni?

Alza-val mennyire egyszerű probléma esetén jótállásos ügyet intézni?

Kinéztem egy terméket, ami szállítással 90e lenne most az Alzán vagy személyes átvétellel 100e a MediaMarktban. MediaMarkt van a városomban, de Alza nincs. Remélhetőleg kicsi rá az esély, hogy probléma legyen a termékkel, de szeretek olyan üzletet inkább választani,...

Mért nem mutatja normálisan?

rendeltem egy laptopot az one weboldalról. 22 haviról indult, és szépen csökkent lefelé ahogy fizettem minden hónapban. de most megált 4-él. és ez már 3 honapja hogy nem akar lefelé menni!Még 4 havi készülékrészleted van hátra. ezt mutassa az oldal nekem 3 honapja! és...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!