Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem építenek bérlakásokat? Nincs/nem lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Építik a rengeteg lakóparkot, meg ilyen olyan társasházakat, de csak megvenni lehet.Hitelt felvenni, aztán nyögni egy életen át.De miért nem lehet bérelni?

Fiatal házasok bérelnének egy kicsit, amiben kezdetben elférnek, aztán ha jön a gyerek/gyerekek nagyobba költöznek.Ha pedig idős korukra egyedül maradnak, megint lehetne egy kissebbet bérelni.

Vagy ott a sok egyedül álló, vagy elvált ember.

Pl nekem sem lesz már ebben az életben lehetőségem arra, hogy lakásom, házam legyen.Így marad az albérlet.De ha lehetne bérelni, az más lenne nem?

Vagy erre Magyarországon nincs igény?

A "környező"országokban működik ez a dolog.

Miért nem így gondolkodik a kormány, és az önkormányzatok?


2010. nov. 27. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Igény lenne rá, csak Magyarországon üzletileg nem éri meg, mert nem lehet akkora bérleti díjat elkérni, hogy jó üzlet legyen a beruházónak. Nyugaton azért már a helyzet mert ott magasabbak a bérek és sokkal magasabbak az ingatlanárak ezért a többség nem engedheti meg magának a saját ingatlant.
2010. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert deficites. Nemrég számoltam ki, hogy mindent egybevetve, a kiadásokat, bevételeket, kockázatokat mérlegelve egy lakás fenntartása és kiadása forintosítható kárt jelent.

Plusz nálunk valamiért mindenkinek az a mániája, hogy saját lakás kell, amit egyébként nem értek. Tehát nem nagyon lenne, aki kivenné.

2010. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a mai fiatalok már jobban örülnének az ilyen fajta lehetőségnek.
2010. nov. 27. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Eltartási illetve életjáradékos szerződésen még nem gondolkodtatok? Persze az utóbbi pénzbe kerül na meg egy jó ügyvéd, aki profi módon megcsinálja a szerződést, de az ilyennel illik közjegyzőhöz menni mert ő tudja a tutit. Mi is így jutottunk lakáshoz még régen, de mostanában a környezetemben többeknek is ílyen módon lett lakása.

Egyébként én magam is elgondolkodtam azon, hogy hány száz ember lett multimilliomos, milliárdos abból, hogy házakat épített az állam meg kimaradt a bizniszből. Vajon miért? Hová lett az Állami Építőipari Vállalat ahol kismillióan dolgozhattak volna? Meg az útépítők? Most nem kerülne 3x annyiba egy autópálya. És sokan jól járnának.

Szerintem megérte volna hosszú távon gondolkodni. Felhúzni sok bérházat, kiadni a lakásokat. Én is egy 3 emeletes bérkaszárnyában lakok, 2-300 ft/nm/hó-ban van az átlag közösköltség. 24 lakásra összeszámolva összejött annyi tartalék, hogy néhány év alatt összekapjuk a házat lépésről lépésre nagyjából. Na most nézzük az új házat: Az már megvan, javítani renoválni sokáig nem kell csak fenntartani az meg megvan hagyományos közösköltségből. Ha egy kis haszonra akarna szert tenni az állam akkor elkérhetne 4-600 forintot nm-ként havonta ami mégis kevesebb lenne az albérletnél, kedvezőbb lenne a fiataloknak és lenne némi bevétel is ha nem is sok, de sok ház sokra megy. És pl. 20-30 év múlva akár meg is vehetnék a lakók, felfoghatnánk hosszútávu lízingnek is.

Persze lehet, hogy elszámítottam magam nem vagyok szakmabeli,csak elgondolkodtam szerintem megoldható lenne. Az amcsiknál vannak olyanok akik egy egész háztömbbel rendelkeznek és kiadják a lakásokat, szimpla vállalkozók ők is és megéri nekik. Magyar viszonyokhoz igazítva itt is meg lehetne játszani szerintem.

2011. dec. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!