Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy kis félretett pénzem,...

Van egy kis félretett pénzem, elköltsem vagy tartalékoljak?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert szeretném megtudni a véleményeteket.

50 ezer forint félrerakott pénzem van, nem tudom, hogy jobb lenne elrakni, vagy vegyem meg belőle a szükséges dolgokat. Kellene egy komód, amit most 10-15 ezer körül lehet kapni, erre azért lenne szükség, mert annyi cuccom van, hogy már nem tudom hová pakolni. Kellene egy szőnyeg, ezt sem úszom meg 15 alatt. Erre azért lenne szükség, mert parkettám van és már nagyon hideg, én pedig könnyen felfázok. Kellene még egy jó meleg téli csizma is, de szerintem ez sem jön ki 10 alatt.

Viszont azért nem akarom elkölteni, mert január 30-ig hallgató jogviszonyom van, és így nem akarnak alkalmazni, de ha tudnék is magamnak munkát keríteni, január előtt semmiképp nem. Ebből az következik, hogy van a nyakamon diákhitel, és ha 4 hónapon belül nem találnék munkát, akkor is törlesztenem kell. Ha jól tudok spórolni december-január hónapokban még mellé tudok rakni 30 ezret. Nem tudom mit csináljak. Szerintetek?


2010. dec. 2. 09:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: az árvaságimból raktam félre a pénzt. Januárral ez is megszűnik. Ha tudnám biztosra, hogy nekem márciusban lesz állásom akkor oké, de így?
2010. dec. 2. 09:19
 2/7 anonim válasza:
Szerintem vedd meg a csizmát, az nagyon fontos a téli időszakban. A másik kettőtől tekints el, hiányozni fog az a pénz később.
2010. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tartalékolj, egyértelmű.

A komód nélkül simán ki lehet bírni, ha nagyon muszáj a szőnyeg, kérdezz meg ismerősöket, hogy nincs-e nekik felesleges átmenetileg. Nekünk is úgy van, hogy innen-onnan szereztük, majd ha lesz 100 ezrünk a lakást kiszőnyegezni, akkor vesszük meg őket. De pl. falvédő is van a földön, a lakótársunk pedig egy vastag plédet terített le.

A téli csizma már fontosabb, ha nagyon nincs rendes most, akkor azt vedd meg, de a többit mindenképp hanyagold, jól fog az még jönni. Az is lehet, hogy márciusig feléled.

Meg a másik, hogy eleve szerintem fontos, hogy mindig legyen egy 100 ezred félretéve, mert ha bármi gond van, legyen mihez nyúlni, ne kelljen Providenthez rohangálni.

2010. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, de százezret soha nem fogok tudni félrepakolni.
2010. dec. 2. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Tedd félre, picit költs el esetleg belőle, de a lehető legtöbbet félre tenni:)
2010. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ha most félreteszel még 30at, az már 80, aztán havonta amennyit tudsz. Én most minden hónapban félreteszek 10 ezret, ezt ki tudom spórolni, és nagyon megnyugtató, hogy már csak két hónap és nekem is meglesz a 100 ezer. És ha kell, tudok mihez nyúlni. De ha csak 5 ezret teszel félre, amikor dolgozol, az tuti megoldható, és abból is lesz idővel egy kis tőkéd. Pár év alatt pedig egész szép summa lesz belőle :)
2010. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

inkább tedd félre, bár csizmát azt azért vegyél, mert ha megfázol, még több pénz megy el utána a gyógyszerekre...

milyen sulit fejeztél be? csak, hogy lássuk, milyen esélyed lesz elhelyezkedni.

2010. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!