Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rózsaszín csekk mire jó? Ha...

Rózsaszín csekk mire jó? Ha nincs bankkártyám de egy számlaszámra kellene utalnom, akkor kell ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 18. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb, ha bemész abba a bankba , ahol azt a számlát vezetikamire utalni akarsz, és egyszerűen kp.nbefizeted a pénztárban. Ez ingyenes


Ha rózsaszín csekken fizeted a számlaszámra, a postán , a díja az összegtől fügően ezer ft feletti összeg is lehet

2009. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen megfogadom
2009. jan. 18. 20:33
 3/9 A kérdező kommentje:
azt még had kérdezzem meg, hogyha nem tudom milyen banknál van csak számlszámot kapok mit tudok csinálni?
2009. jan. 18. 20:35
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Bármelyik bankba tudsz számlára befizetni csak a pontos számlaszám kell, és név cím. Az ügyintéző látja és rá is kérdez, hogy annak lesz-e, nehogy félreértés legyen.

Csak saját bankon keresztül nem kell érte fizetni. Ha másik bankhoz küldik ott már felszámolnak utalási költséget.

A rózsaszín postai pénzes utalvánnyal csak lakcímre tudsz feladni pénzt, számlaszámra nem.

Számlára a sárga biankó csekk kell tudsz pénzt befizetni, és neked kell beírni rá a számlaszámot.

2009. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem köszi
2009. jan. 18. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámla első három jegyéből meg lehet mondani, hogy melyik bankról van szó. Rózsaszín postai utalvánnyal is lehet bankszámlára befizetni, a címbe a bankszámlaszámot kell illetve fel kell tüntetni, hogy Budapest 1910. Magának a feladásnak díja van és az átfutási ideje hosszabb mint ha bankban fizeted be.
2009. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszínnel is lehet számlaszámra
2009. jan. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És nem fizethet bármelyik bankban idegen számlára. Ez hülyeség. Csak úgy, ha az adott banknál számlát nyit, vagy számlája van. (Mármint ahonnan fizetni akar.) Ha nincs számlája és nem is nyit, akkor csak honos, az adott bankhoz tartozó számlára tud fizetni.


Ha a kérdező megírja a bankszámlaszám első három számjegyét, akkor megmondjuk, hogy melyik bankba menjen.

2009. jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerrel jártam:)
2009. jan. 19. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!