Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne "rákényszeríteni"...

Hogy lehetne "rákényszeríteni" a főbérlőt, hogy adja vissza a kauciót?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a főbérlők soha nem jelentik be az APEH-nél, hogy a lakásuk ki van adva. Pedig ez is jövedelem, tehát be kellene jelenteni, és adózni kellene utána. Ha ezt nem teszi, adót csal, ami bűncselekmény (főbérlők 99%-a nem jelenti be a jövedelem keletkezését, tehát adót csal, 6 évig laktam albérletben, kiismertem a pénzéhes fajtájukat rendesen). Tehát, közlöd vele, hogy vagy visszaadja a kauciót, vagy feljelented az APEH-nél és a TB-nél. Ha nem adja vissza ennek ellenére, tényleg feljelented. Sokkal többet fog büntetésnek kifizetni, mint amennyit Te a kaucióval buksz. Rendőrséggel felesleges próbálkozni, azok bűnözőpártoló lúzerek. Az APEH-re viszont lehet számítani ilyen ügyekben. Sok sikert, nekünk ez a módszer többször is bevált.
2009. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok újra. A feljelentésbe ne azt írd, hogy nem adta vissza a kauciót, hanem azt, hogy x ideig ki volt adva a lakása, ami után számlaadási kötelezettségét elmulasztotta, és tudomásod szerint bejelentetlen jövedelme keletkezett huzamosabb ideig. Az APEH-ot a kauciód nem érdekli, csak az, hogy a fószer nem fizette be az adót, aki viszont be fog ijedni, mert egy ilyen esetben az APEH 5 évre visszamenőleg az összes jövedelmét megvizsgálja, és az elmulasztott adót (ami a bérleti díj 25%-a) duplán + késedelmi kamatokkal együtt kell visszafizetnie + a következő években számíthat arra, hogy ha újra kiadja a lakását, az APEH visszajön megnézni, hogy most vajon bejelentette-e.
2009. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors, érthető és korrekt választ :)
2009. jan. 27. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, remélem, Neked is beválik a módszer.
2009. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Mi az, ami miatt nem akarja visszaadni? Tudtommal akkor szokták visszatartani, ha a bérlő a használattal a normális amortizációnál nagyobb mértékben lakja le a lakást, esetleg nem fizeti a közüzemi számlákat.
2009. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Miért nem akarja vissza adni?Passsz. Nincs pénze

Nem lett lelakva a lakás, nem lett tönkretéve semmi, nincs közüzmi tartozás.

2009. jan. 27. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is csak a fentieket tudom javasolni. Ténylegesen nem érdemes jelenteni, mert ha az apeh rászáll, és megbünteti, te aztán a büdös életben nem fogsz tőle pénzt látni, viszont blöffölésnek tökéletes. Esetleg adhadsz neki egy hónapot, hogy tudjon pénzt szerezni, ha tényleg nincs neki. Valószínűleg felélte a kauciódat is, nem bankba tette, ahogyan azt szokás, azért nem tudja visszaadni.
2009. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!