Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiért lehet kiadni lakást...

Mennyiért lehet kiadni lakást Békásmegyeren? Meglehet bízni Valakiben, ha az egyik szobát lezárom? Ebben az esetben hogyan kell megírjam az albérleti szerződést? Ti mennyit fizettek? Hol érdemes meghirdetni?

Figyelt kérdés

Mennyiért lehet kiadni lakást? A lakás Békásmegyer Duna felőli oldalán van, nagyon jó házban, jó közlekedés, stb.

Kérdéseim ezek volnának:

Meglehet bízni Valakiben, ha az egyik szobát (55nm-es a lakás) lezárom, hogy nem piszkálja? Ebben az esetben hogyan kell megírjam az albérleti szerződést?

Mennyiért lehet kiadni így és ha kiűrítem a másik szobát is?

Ha mérőórás fűtés van azt hogyan tudom havi leolvasásúvá tenni?

A lakás állapota teljesen felújított és teljesen berendezett. TV, 3 éves szekrények, 1 éves szőnyeg, 2 éves ágyak, új függönyök. Riasztó, 1 éves előszobaszekrény komplett fogasos, nagytükrös és fiókos pakolós. Új sarokkád, előlap nélkül, új mosógép, wc polcos, új kombinált nagyhűtő, 3 éves komplett konyhaszekrény.

Ti mennyit fizettek?

Hol érdemes meghirdetni?


2011. jan. 2. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Lezárt szobával nem nagyon fogják kivenni. Amikor lakást kerestem legutóbb, akkor is kifogtam egy ilyet, de hát így nem kellett. Nem azért, mert zavar, hogy van egy szoba ahova nem mehetek, mert anélkül pont elég nagy lett volna a lakás. Viszont: a fűtést attól még ki kell fizetnem (arra a szobára is, amit nem használhatok), illetve a közösköltségnél is több egy nagyobb lakás, mintha egy szobával kisebb lenne.
2011. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lezárt szobával miért nem kellett?

A fűtés le van teljesen zárva, egyedül sajnos a fürdőben nem lehet elzárni, általány az van és a fogyasztás, amit Te használsz, illetve a lakó!

A közösköltség max. 1 ezressel több.

Viszont nekem is olcsóbban kell kiadnom, ha nem egyben adom a két szobát.

2011. jan. 2. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nem számít a lezárt szoba. Amikor én voltam albérletben, akkor is egy szobát béreltem, mások meg szintén egy szobát (fürdőt meg konyhát közösen használhattuk), és volt két szoba, ahova senki nem mehetett. Ez nem lényeges. Az a lényeges, hogy reális legyen az ár azért a lakrészért, amit kiadsz. Ha reális, meg jó helyen van, akkor ki fogják venni, persze mindig vannak extra igényű finnyáskodók, akiknek így kéne, meg úgy kéne, de ha igény van rá, akkor ezek helyett úgyis lesz másik. Előny, hogyha van valami felsőoktatási intézmény a közelben, és viszonylag közel van hozzá.


Egyébként hivatalosan olyan nincs, hogy albérlet, meg albérleti szerződés, ez csak a köznyelvben van. A szocializmus idejéből ered ez, mikor tanácsi bérlakások voltak, ahol a kommunista ideológia szerint alapból is csak bérlők lehettek, nem tulajdonosok, és ezek adták tovább albérletbe a saját bérleményüket.

Neked bérleti szerződést kell írnod, mint tulajdonos vagy bérbeadó, a másik fél meg a bérlő lesz.

Ilyesmiket nem szoktak beleírni, hogy melyik szobába nem mehet, meg melyikbe igen. Ez szóbeli megállapodás tárgya. Ki kell kötni a szerződésben, hogy mondjuk 1 hónap felmondási idővel bármikor fel lehet mondani a szerződést, aztán ha nem tartja be a feltételeket, akkor így lehet megszabadulni tőle. Érdemes legalább 1 hónapi kauciót kérni előre, aztán ha valami gebasz van, mondjuk nem tud fizetni időre, akkor addig van türelmi idő, utána meg kirúgni. Igy nem ér kár.

2011. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak olyant vegyél oda, akiről látod,

hogy ki is tudod majd penderíteni, ha gubanc van!!!!!

2011. jan. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintetek mennyiért volna reális és hol kell hirdessem?

Szerintem jó helyen van, de mindenkinek mást jelent a jó hely.

A bérleti szerződést hogyan kell megírnom, hogy a másik szobába tuti ne menjen be senki?

A kaució nem arra van, ha elrontaná az új mosógépet, hűtőt? Ha netán kipakolják a lakást mit lehet tenni?

Köszönöm

2011. jan. 3. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!