Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből sikerült megvásárolni...

Avaril kérdése:

Miből sikerült megvásárolni az első házatokat lakásotokat?

Figyelt kérdés
(pl.: hitel vagy szülői segítség vagy több évnyi gyűjtögetés.)
2011. jan. 19. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Én hitel+gyűjtögetés. Akkor még min 50% önerő kellett a hitelhez. Elég kemény időszakom volt, de boldog voltam.:)
2011. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Egyelőre még nincs sajátunk! Szülői segítségre nem számíthatunk úgyhogy megy a nyomorúságos gyűjtögetés még úgy 10 évig!:( Talán akkor egy tök faluban kapunk egy kis viskót a spórolt pénzünkért...viszont azért csak magunknak lehetünk hálásak senki másnak! A baj az hogy addig nem vállalhatunk babát azután meg meg kiöregszünk a -2korból"!:((
2011. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
azután meg kiöregszünk a "korból"-bocsi az elírásért!
2011. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Kb. az Előző hozzászólót tudnám ismételni...

Nyomorúságos gyűjtögetés. De meddig?! Mire meglesz a lakás, lehet még családban gondolkodni?!

De inkább a gyűjtögetés és a remény, mint "az eladósodom, majd 30évesen gyereket csinálok és segélyért kuncsorgok"-felfogás.


Az Előző egy okos és felelősségteljes gondolkodású, az tuti! Rokonlélek! :)

2011. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát az igaz, hogy én kisvárosban lakom Békés megyében. Saját házunk van. Én 21 éves voltam, a párom 25 mikor vettük a saját pénzünkből.

2 évig tartott a felújítás, hiszen nem vettünk fel hitelt, hanem az összes fizetésünk a házra ment el.

Jelenleg van egy 5 szobás felújított parasztházunk hitel nélkül, két lányunk, és még mindig "csak" 27 éves vagyok.

2011. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

A receptem:


Én csereberéltem.


Először volt egy garázsom, amiben egerek rohangáltak...

Majd sikerült elcserélnem egy tanácsi lakásra...

Azt egy vályogfalu bp.-i családi házra...

......stb...

...stb.....


Most már egy kétszintes, komoly bp. kertvárosi,

medencés cs.házam van...

2011. jan. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

17 évesen szültem, a párom- aki ma már a férjem-akkor volt 21.Amint lehetett, rögtön albérletbe mentünk, A férjem beszállt az egyik barátja vállalkozásába.A szülőktől nem kértünk, és nem is kaptunk semmit, mindent magunknak teremtettünk elő.Először béreltünk egy újságos standot, majd rá egy évre egy trafikot.Ami pénz jött rajta, azt mindig visszaforgattuk, semmi haszontalan dolgot nem vettünk belőle.Aztán a trafikot eladtuk, és lett egy kis vegyesboltunk.Ekkor már meg tudtuk venni a telket.A bolt szépen hozott a konyhára, igaz éjjel-nappal ott voltunk, a fiunk szinte ott nőtt fel.Mindegy, a harmadik év végén beköltözhettünk a saját házunkba.Hitelünk sosem volt, ma sincsen, a házunk egy gyönyörű 7 szobás kertvárosi gyöngyszem, a nyugalom szigete.Rengeteg meló volt benne, a bolt azóta áruházzá nőtte ki magát, jól eltart minket, nekünk sikerült.

Sok melóval, még több kitartással, sikerülhet másnak is.

34 éves vagyok, a férjem 38, a fiunk pedig 17:)

2011. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szüleim munkából, építkeztünk. Mindig amikor volt valamennyi akkor hozzáraktuk a házhoz. Hol a fűrdőszaoba hol a tetőtér készűlt el. Így szépen lasan összeállt.

Én saját vállakozásból akarom. Hitel nélkül. Pontosabban még abban se vagyok biztos, hogy magamnak akarok e. Lehet inkább garázsokat és más ingatlanokat veszek majd amik jobban fizetnek. Én pedig albérletben élek. Elöbb utóbb itt is el fog terjedni ami nyugaton már régóta szokás. Lévén az emberek utolsó még valamit jelentő vagyontárgyuk a lakásuk. Így logikus lépés lesz az államtól ha szépen lassan, kiszedi alóluk. Már amelyik társadalmi réteggel megtehetik. Vannak bőven. (Nem szép dolog, de ez most nem erről szól.) Így szerintem az emberek jelentős része 20 éven belül(?) bérelni fogja a lakásokat. Most viszont jó lehetőség van erre felkészűlni.

2011. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!