Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lizingelt autót lehet autókere...

Lizingelt autót lehet autókereskedőnél eladni? Még nincs kifizetve a kocsi.

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

a lizingnek az az alaptétele, hogy ameddig nem fizeted ki, addig nem is kerül a te tulajdonodba. Ez a legfontosabb különbség a hitel és lizing között.


Namármost, szerinted olyat, ami nem a tied, szabad-e eladni?

2009. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arról van szó ugyanis, hogy olyan betegséget kaptam, ami miatt nem tudok kocsit vezetni tovább. Majdnem ki van fizetve a kocsi, de még van rajta ki nem fizetett összeg. Azért akarom eladni valahogyan, esetleg átruházni valakinek, aki tovább fizetné a kocsi részleteit, hogy ne veszítsem el az eddig befizetett összeget. Mit lehet ilyenkor tenni?
2009. febr. 6. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze. A kereskedő kifizeti a lízingcégnek a fennálló tartozást. Ugyanúgy járnak el, mintha hitel lenne az autódon csak plusz egy átírási illetékkel jár, amit neked kell megfizetned. De ez sem biztos a szerződésednek tartalmaznia kell, hogy a lízing letelte/kifiezetése után automatikusan a nevedre kerül-e az autó, vagy az átírást neked kell-e elrendezni. Ezt a szerződésedben meg tudod nézni, olvasd át mindenképp. De nyugi, így is el tudod adni az autót.
2009. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van olyan kereskedő amelyik megveszi a hitellel terhelt/lízingelt autót is. Persze csak úgy hogy jól járjon. Sőt, legtöbb csak beszámítja, hogy újat vegyél. De találsz olyat is aki megveszi, ha másképp nem bizományosan. Ez azt jelenti, hogy ott van nála, megnézik a vevők, és akkor fizet ki téged, amikor valaki megveszi.
2009. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :) Egy kicsit megnyugodtam, ugyanis attól tartottam, hogy elveszíthetem a kocsit is, mert vissza kell adnom a lzingelő cégnek, ezzel elveszíthetem az eddig befitzetett pénzemet is. De úgy látom, hogy lesz megnyugtató megoldás. Köszi mégegyszer! :)
2009. febr. 7. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!