Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befolyásolja-e - és ha igen,...

Befolyásolja-e - és ha igen, milyen formában - a mindenkori minimálbér az un. "közalkalmazotti bértáblát"?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
úgyhogy az A kategória fizetési fokozatait és azokét akiké nem éri el a minimálbért felviszik az aktuális minimálbérig. de ettől sajnos a többi kategória nem ugrik feljebb. pedig milyen jó lenne.
2009. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyrészt köszönöm a válaszodat, másrészt a többi kategóriában nincs változás?


A 2008. jan. 1-én életbe lépett „tábla” szerint az „A/1” 69000.- volt és mondjuk a „D/5” 86900.-.


Nem rég emelték a minimálbért. Fejből nem tudom, hogy most mennyi, de az általad írtak szerint az „A/1” valószínűleg már több mint 69000.- de „D/5” lehet, hogy még mindig 86900.- lenne?


Bocsi, hogy így kotorászok a részletekben, de érdekel a történet.


Kb. 2 hónap (ha jól emlékszem, 52 naptári nap) hiányzik ahhoz, hogy 18 éves közalkalmazotti jogviszonyom legyen. 1976 és 1979 között majd 1981 és 1989 ill. 1992 és 1998 között dolgoztam három nagykönyvtárban (Műszaki, OSZK, FSZEK).


Középiskolai érettségim, ill. un. „egyéves” könyvtárkezelőim van. (ma asszisztensképzőnek felel meg) 53 éves vagyok, kb. 34 éves munkaviszonnyal rendelkezem. Nagyon szeretnék újra könyvtárban dolgozni. Szerinted ezekkel a paraméterekkel „hova sorolnának be”?

2009. febr. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!