Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » GYES-en vagyok,1 éves a...

GYES-en vagyok,1 éves a kicsi, ha a GYES-t anyukám nevére kérem, el tudok menni munkanélkülire?

Figyelt kérdés
2007 márc. volt munkahelyem,2hónapot munkanélkülin voltam, majd megszületett a kisfiam, terhességi gyermekágyi segélyt kaptam fél évig, majd gyest.El szeretnék menni dolgozni,nem tudom előtte lehet-e munkanélkülit kérni.
2009. febr. 10. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerkőc elmúlt egy éves és meg tudod oldani a felügyeletét, akkor a gyes folyósítása mellett 8 órában vállalhatsz munkát.
2009. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most 18-án lesz 1 éves.Anyu vigyáz rá,az nem gond. de ha nem találok munkát,már nem jár munkanélküli?
2009. febr. 10. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem érted először keress munkát. Munkanélküli nem jár sok.
2009. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Járhat munkanélküli ellátás, hogy pontosan mennyi, azt a munkaügyi központban tudják megmondani. Ha két hónapot már igénybe vettél, akkor nem sok idő van már amikor magasabb összeget kapsz, után onnan is csak a minimálbér 60 %-a jár.
2009. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2. válaszra: keresek munkát, de nagyon nehéz, nálunk a környéken nem nagyon van munka, főleg most.Ezért gondoltam,hogy elmegyek munkanélkülire, amíg nem találok. anyu odaadja a gyest ugyis,ha ő lenne a kicsivel, a munkanélküli lehet, hogy kevés de az is valami plussz.

Persze jobb lenne ha dolgoznék, ez tény.

2009. febr. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!