Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van devizahiteletek amit a...

Van devizahiteletek amit a válság miatt nem tudtok fizetni? És mire vettétek fel?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 14:54
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Épp tavaly nyáron vettünk fel a párommal lakáshitelt és rá pár hónapra a válság miatt elveszítettem az állásom.Annyit tudtam intézni,hogy 3 hónapig nem kell fizetnem a részleteket(ERSTE).Az egy másik része a dolognak,hogy autóhitelünk is van.

De az élet megy tovább és újra és újra talpra kell állni!

2009. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van. 55.000-ről már jóval 70.000 felett tartunk és egyre fokozódik. Én is munka nélkül voltam 3 hónapig, szerencsére már dolgozom. Fizetni még tudjuk, inkább kevesebb felesleges dolgot veszek, de az az első.
2009. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt a lakáshitelt nem vehettétek volna úgy fel,hogy fix törlesztőrészlettel,ill ha annyit inflálódik a forint akkor a futamidőt tolják ki?Vagy erre lehetett volna biztosítást kötnötök ami,ha elvesztitek a munkátokat akkor a biztosító fizeti a részletet?

Érdekel,hogy lakáshitelnél választható volt-e ilyen lehetőség.

2009. febr. 13. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetett fixre kötni, hisz CHF alapú. A futamidő hosszabbítást nem kérem, köszönöm az államnak, de így is elég hosszú még a 24 év, ami hátra van. Most az a havi 5 ezer forint csökkentés nem ér +5év fizetési kötelezettséget. Szerencsére még nem okoz anyagi problémát a kifizetése bár nagyon bosszant és idegesít, az egyre magasabb a havidíj. Azért ezt a közel 20.000Ft többletkiadást már rendesen megérezzük. Ha tovább lettem volna munkanélküli az érdekesebb lett volna, iszonyú szerencsém volt, és nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy sikerült új munkát találnom viszonylag rövid idő alatt.
2009. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly vettül fel Chf alapút. 100 helyett 140 volt az eddigi törl.

Kíváncsi leszek most mennyi lesz, mert ilyen magas még nem volt a frank.

2009. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 16. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém CHF alapú és öt évig FIX...
2009. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!