Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérpapíromon szerepel a...

Bérpapíromon szerepel a 10000, - Huf -os hidegétkezési jegy, szerintük megkapom. Minden dolgozóét hasonlóan ellopják. Kérdésem, alá kell-e Törvény szerint iratniuk velünk elvileg, hogy átvesszük? Ezesetben aláíráshamisításomért megtámadnám őket.

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk alá kell írni egy papírt, hogy átvettük. De azt ugye tudod, hogy az étkezési jegy is csak adható, nem kötelező adni!
2009. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, csak adható... Veszprémbe szeretnék visszaköltözni, nem engednek azonnal felmondani, ezzel az eggyel tudom őket megfogni: Semmi baj akkor Vállaljátok Ti meg a következményét, hogy két éve visszaéltek az aláírásommal. Kezemben csak három havi bérpapíron szerepel, de az itthon féltve, őrizve. Köszi a gyors választ Neked !
2009. febr. 15. 18:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom alá kell írni, hogy átvetted. Ráadásul adómentesen csak 6000Ft-nyi hidegétkezési utalvány adható. Melegből meg adómentesen 12000Ft-nyi. Az adómentes határ fölöttiből 44%-os SZJA-t kell fizetni, plusz azt hiszem járulékokat is.
2009. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is gyanús az adóköteles rész, de az látszott volna a tavalyi adóbevallásomban? Mártmint a 2007-es, amit tavaly év elején vallottam be... A következő évben én belázadtam és azt mondta a könyvelőnő, oké, a Sándor akkor ne támogassa a focisták gyümölcsellátását. Azt mondta azt vesznek belőle... Kolléga meg fültanú volt, mikor árulta anyagbeszerzőnk: Megint van 200ezerért, átveszed?

Nekem olyan kellene, mi a paragrafus, valahonnan leszedni a törvényt, kell-e aláíratni, ha nem akkor én rágalmaznám őket. Nem egyszerű a dolog. Köszi azért Neked!!!

2009. febr. 15. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk soha nem kellett aláírnunk, hogy átvettük az étkezési jegyet, ettől függetlenül lehet, hogy kötelező.

Viszont ha feljelented őket (gondolom, az APEH az illetékes), akkor nekik kell bizonyítaniuk, hogy átadták neked az étkezési jegyeket.

2009. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Üdv és köszönöm, de ez az ha simán kézbe adható, s nem kell bizonyítani se akkor meg én rágalmazok... Félek az egésztől, de ezzel tudom megfogni a Főnököt, hogy majd ha vevő van a lakásomra, azonnal távozhassak az egész városból. Vajon hol kell keresni erre a hivatalos Törvényt? Írjak Apeh-nak ? 10000 az összeg, mégsem szerepelt az akkori adóbevallásomban sem.

Sándor

2009. febr. 16. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklődj a jogiforum.hu-n! Elég korrektek!
2009. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia megint!

Tegnap óta ezen töröm a buksimat, mindig eszembe jut valami jó ötlet, aztán az, hogy mégsem olyan jó ötlet. :(

Józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy a számviteli törvény és az adózás rendjéről szóló törvény vonatkozik az étkezési jegy elosztásának bizonylatolására.

És akkor itt jön az ellenérv: amikor én táppénzen voltam szülés előtt, akkor ugyanúgy járt nekem is az étkezési jegy, amit postán (még csak nem is ajánlottan, hanem sima levélként) adtak fel.


Az a tuti, ha felhívod az APEH-et:

telefonszámok: [link]

a menü: [link] /cc_menu.html


Légy szíves írd meg, hogy mit mondtak, mert nagyon kíváncsi vagyok.


Ami még eszembe jutott kérdésként ezzel kapcsolatban:

Ha a havi bérlapodon szerepel az étkezési jegy és azt neked alá kell írnod (nálunk alá kellett), akkor az is igazolja/igazolhatja, hogy átvetted az étkezési jegyet?

2009. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üdv és nagyon köszönöm, nyomozom, s ígérem megírom, mert Te adtad az ötletet !

Szép Estét !! Sanya

2009. febr. 17. 20:22
 10/11 anonim válasza:
Nekünk nem csak alá kell írni, hanem a sorszáma szerint névhez rendelve kapjuk meg az étkezési utalványt. Szerintem ez így törvényes, biztos alá kell írni, hogy átvetted. Remélem sikerrel jársz! Sok sikert!
2009. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!