Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kell bejelenteni azt, ha...

Hol kell bejelenteni azt, ha valaki jogtalanul kap rokkantsági nyugdíjat már évek óta, és a felülvizsgálaton pedig eljátsza a nagybeteget?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha a felülvizsgálaton nem találnak szabálytalanságot, akkor hiába akarsz jelentgetni.

Egy mód van lebuktatni, ha feketemunkát vállal, akkor apehnél!

akkor fogják eljárás alá vonni, és úgy kiderülhet, hogy csak szimulál.

azért jól gondold meg ezt , csak ha nagyon irritáló a dolog, és nyomós ok van rá, akkor cselekedj.

2009. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem maga a tény baromira irritáló, hogy valaki rászorultság nélkül kapja a rokkantnyugdíjat, amit az én adómból fizetnek és röhög a markába...
2009. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vállal munkát mivel életében nem dolgozott ez az ember a munkaundor miatt, és csak élősködik másokon már évek óta. Egyébként meg simán elmehetne dolgozni, mert nincs semmi baja, és amire hivatkozik (fáj a dereka) azzal jónéhány fajta munkát el lehetne végezni.
2009. febr. 17. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság az a szerv, akik elbírálják a mindenféle nyugdíjat, így szerintem náluk lehet bejelentést tenni.

A [link] -n nézd át az Ügyintézési tájékoztatót, hátha találsz valamit.

2009. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jogos a felháborodásod, valahogy én is így érzek. pedig rajta kívül még hány ilyen ember van! kapásból hármat is ismerek......mást meg majd 65 évesen lábbal előrefele visznek ki a munkahelyéről. nagyon sokan pénzt adnak a házi orvostól kezdve az orvosszakértői bizottság elnökéig, és gyakorlatilag megveszik a nyugdijat. ez magyarország.
2009. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
örömmel adom tudtotokra, hogy a szóban forgó enyén megbukott a felülvizsgálaton, másodfokún is. (hozzáteszem nem is kellett bejelentenem semmit) a szomorú hír, hogy most meg élősködik a párom családján :(
2009. márc. 16. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!