Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyik barátom megkért hogy...

Egyik barátom megkért hogy segítsek neki felújítani (festés, mázolás) az üzletét. Nem vagyok vállalkozó és nem is pénzért csinálnám. Bejöhet valaki ellenőrizni és megbüntethet ezért? Hogyan lehet az ilyen szivességet igazolni.

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

elvileg igen, bejöhet és megbüntethet mindkettőtöket.


Az ilyen elmegyek neki segíteni, mert a haverom, aztán majd ha nekem kell segítség, akkor majd ő jön segíteni dolgok jogilag nem értelmezhetőek.


Azt, hogy te dolgozol és nem kapsz érte semmit, nem lehet leigazolni sehogy. Ha fizet érte, akkor meg azt kell le papírozni pl. alkalmi munkavállalói kiskönyvvel, megbízási szerződéssel stb.

2009. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy ha valaki emiatt ellenőrizne akkor ezt el kell mondani, amit itt leírtál. Ha tényleg így van és semmi és senki nem tudja azt bizonyítani, hogy pénzt vettél át akkor nem tudnak miért megbüntetni benneteket.
2009. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg így van és semmi és senki nem tudja azt bizonyítani, hogy pénzt vettél át akkor nem tudnak miért megbüntetni benneteket."


na ez a hülyeség de valami hatalmas.


fizetni rendes helyen is csak munka után szoktak, tehát az fel sem merül, hogy már kapott pénzt, ha munka közben "érik őket tetten".


pár éve szigorították a rendeletet, mert túl sok minden épült "kalákában", azaz csak a barátok meg hasonlók dolgoztak bemondás alapján az építkezéseken felújításokon (pont is ilyen kis dolgoknál, mint családi ház, meg üzlet, meg hasonlók)


jelenleg csak közvetlen hozzátartozónál fogadják el, hogy "pusziért segít", minden más, legyen az akár rokon, feketemunkának számít.


Mellékesen elég egy jóakaró, aki befújja és már ott is teremhet az ellenőrzés, aztán egyből rákerülnek a 200as főnyomócső boldogabbik végére...

2009. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólót kiegészíteném azzal, hogy tudtommal családtagot is csak egyéni vállalkozónál fogadnak el, Kft.-nél, Bt.-nél viszont nem!
2009. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt senki nem ellenőrzi, mert magántulajdonban történik.

Ha esetleg valaki leellenőrizné: egyszerű annyit mondtok, hogy kölcsönös szívességet kértettek egymástól. Te ott tartózkodtál nála egy hónapig, aztán meg együtt kifestetettek.

2009. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!