Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tanuljak vagy menjek külföldre...

Tanuljak vagy menjek külföldre dolgozni? Van kinn ismeretségem Németországban és Angliában is, lenne szakképzettséget nem igénylő munka jelenleg Németországban 2 helyen is.

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok, álláskeresésit nem kapok, segélyben nem részesülök.

Gondoltam elmegyek szakmát tanulni, de hamarosan kifogják kapcsolni az áramot és víz sem lesz a lakásban, alig van már mit ennünk.

Anyámmal élek, másom nincs rakta kívül. Havi nettó 84ezret keres, ebből most vonni fognak a bankok alig fog maradni valami, nem találok munkát. Szakmám nincs, jogosítványom nincs, érettségim van és vagyonőri bizonyítványom. 21/F


2011. márc. 21. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj ki dolgozni,mert penz nelkul nem fogsz tudni tanulni. Szedd ossze magad egy kicsit. Segits anyukadnak egy par evig.

Fiatal vagy,meg tudsz tanulni utana is.

En is 27 evesen keztem a foiskolat.

Menj ki kulfoldre!

2011. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Szerintem is. Úgy érzem hogy jobb ha kimegyek dolgozni, mert nagyon katasztrófális itthon a helyzet. Arra gondoltam hogy visszamennék tanulni szeptembertől, még pont beleférek úgy tudom a nappali tagozatos jelentkezéshez, ahova ha járnék kapnám az árvaellátást és a családi pótlékot ez közel egy minimálbérrel megegyező összeg volna és a végére még elvégeznék egy szakmát is. De szeptemberig mi lesz így velünk? Ezért hajlok afelé hogy kimenjek dolgozni. Aztán ha sikerül a külföldi munka még mindig eltudom dönteni hogy szeptembertől suli vagy sem. De ha kinn külföldön többért dolgoznék mint amennyit kapnék azért hogy iskolába járok,akkor szerintem lehet hogy maradnék még tovább dopgozni, és majd később ha sikerül félrerakni a megkeresett pénzből majd elvégzek valami fizetős tanfolyamot vagy iskolát. Még elválik mi lesz, de nagyon jó lenne már ha én is pénzt hoznék haza, 7 hónapja semmi meló, de előtte is itt-ott dolgozgattam 2-3hónapokat összevissza köztük több hónap szünetekkel.
2011. márc. 21. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:

gyere ki Németországba, itt akármit megéri dolgozni, az árak pedig alacsonyabbak(!), mint otthon


feltéve ha nem veszel cigit, benzint és alkoholt, amúgy minden más étel, ital olcsóbb (vasárnap semmi nincs nyitva)

2011. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy egész más Németország. Sok minden van ami olcsóbb, még valahogy maga a légkör is másabb mint itthon. 4 hónapja voltam kinn 2 ismerősömmel munkát keresni, de a munka közvetítő átvert minket és még az autónkat is majdnem sikerült ellopnia egy bűntársának, ráadásul az amikor kiderült hogy átvertek minket addigra már az állítólagos szálláson voltunk ami tele volt albán meg török alvilági figurákkal.
2011. márc. 21. 23:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem cigizek, alkoholt nagyon ritkán iszok. Van hogy eltellik fél évis úgy hogy még csak sört sem ittam. Meg hát ennyire rossz anyagi helyzetben üdítőt sem iszok, se kávét, se teát, se kakató, se tejet. Vizet szoktam inni. Magyarul a spórolás már szinte a véremben van :-)
2011. márc. 21. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!