Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki az aki tervezi a közeljövőb...

Ki az aki tervezi a közeljövőben, hogy elmegy Mo-ról, anyagi okok miatt, egy jobb élet reményében?

Figyelt kérdés
Vagy a válság miatt, most inkább vártok egy kevés időt? Mennyit? És hová szándékoztok menni?
2009. márc. 2. 09:21
 1/9 anonim válasza:
91%

Szia!

Hát szerintem sokan törik ezen a fejüket mostanában. Ebben az országban sajnos nem lehet érvényesülni. A keresztanyámék a nyáron mentek ki Hollandiába, mert itthon nem kaptak megfelelő állást és sok tartozásuk is volt. Nekivágtak két gyerekkel a nagyvilágnak. Persze voltak kint ismerőseik, ahol először laktak míg nem találtak állást és megfelelő lakhelyet maguknak. Mára már ott tartanak, hogy elkezdték kifizetni az itteni adósságaikat. Úgy kell elképzelni, hogy ott is kapnak a gyerekek után családi pótlékot, amiből fizetni tudják az albérletet és a rezsi egy részét és mellette még keresnek is. Havi 500-600 eurót félre tudnak tenni úgy hogy még mellette meg is élnek. Amennyit ők félretesznek itthon az két ember keresete ha a mostani 300 Ft-tal számolom. Ennyi most egy euró. Az 180000 Ft. Itthon ebből a pénzből alig lehet megélni ők meg vígan félreteszik. Mi is nehéz helyzetben vagyunk, mert hitelre vettük a lakásunkat két éve. A svájci frank is az egekben van. Mi is arra kényszerültünk, hogy ki kell hogy adjuk albérletbe a lakást, addig amíg a tartozásaink nagy részét visszafizetjük. A nagymamámhoz fogunk költözni. Nekem már elegem van ebből a világból és a kilátástalanságból. Született egy kislányunk is 8 hónapja és még ő utána sem tudjuk felvenni a szocpolt, mert nem lehet beletörleszteni a lakásba. Keressük a kiskapukat, de sajnos mindenhol akadályba ütközünk. Már mi is gondolkodtunk azon, hogy kimegyünk, de először megpróbáljuk menteni, ami menthető.

2009. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Rengetegen tervezik, az utazas cimszo alatt sok ilyen kerdes van azoktol, akik nekivagnanak, de felnek.

Egyszer en is feltettem ezt a kerdest itt, hogy miert szenvednek otthon sokan, miert nem koltoznek ki kulfoldre. A legtobben azt irtak, hogy nincs nyelvtudasuk, es nincs elegendo penzuk az elindulashoz.

Szerintem ha lennenek olyan irodak, akik segitenenek kijutni kulfoldre csaladokat, persze tisztesseges modon, nem atvagva az embereket, rengetegen koltoznenek ki.

Mi is kijottunk kuldoldre, es remelem, hogy naponta sokan koltoznek meg ki, es soha nem mennek mar vissza abba a mindenkit tonkretevo pocsek orszagba.

2009. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
mi most lassan (hála a bürokráciának), de biztosan intézzük az állandó vizumunkat Ausztráliába. és hogy mért pont oda? az a bevándorlók országa, nem csak mi leszünk ott bevándorlók, hanem rajtunk kivül mindenki más, épp emiatt nem fognak lecigányozni vagy lemagyarozni, mint európán belül. eléggé neheziti az elindulást, hogy a magyar bürökrácia hónapokat ül a papirokon, minden lassan halad és minden igazolás, forditás rengeteg pénzbe kerül. ráadásul a magyar diploma, államilag elismert nyelvvizsga külföldi elismertetése sem egyszerű, legtöbbjüket el sem fogadják, újra kell vizsgázni, próbálni honositani, ez pedig sok pénz és energia. mintha még ezzel is akarna ez a kormány hátráltatni, arról nem beszélve, hogy olyan bizonyitványokat ad, amivel kitörölhetem a fenekem még itthon is, nemhogy külföldön. nem látok itthon kiutat, egy napot sem voltam munkanélküli még, de soha sem kerestem sokat. sokat?? annyit amennyi a csekkekre elég. és én nem akarok normális szakmával éhbérért dolgozni, ha máshol jobb is lehet. szóval amint meg van minden papir, mi megyünk, és soha sem fogunk visszajönni.
2009. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon jó a kérdés!

Én már régóta tervezem és lenne is lehetőségem kimenni baby-sitterkedni Angliába egy ügynökségen keresztül, de csak annak, mert különben nem tudnám fizetni az albérletet, meg a kaukciót, meg ilyeneket.

Viszont a baby-sitter ugye csak zsebpénzt kap, mert kapsz mellé szállást, ellátást.

Sajnos nekem nem nagyon él kint ismerősöm.

Viszont már szabályosan rémálmai voltak emiatt, hogy én egyedül kint, és mindenkit itthon hagyni, főleg anyámat, a kutyámat,a barátaimat.

Volt, hogy sírva ébredtem fel.

Egy pillanatig nem gondolkodnék, ha együtt mennénk ki, és nem nekem kéne egyedül.

De itthon már az őrület határát súrolom, mert már 4 hónapja nem találok munkát, és nincs pénzem.

Hitelünk meg annyi van, mint az állat.

Nem tudom mi lenne a megoldás, de előbb-utóbb ki kell menni, mert itthon egyre rosszabb lesz a helyzet, és sajnos még a cigányok is rátesznek jó sok lapáttal a szar kormányra.

Nagyon rossz helyre születtünk...

2009. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ausztráliába tervezünk kitelepedni.

Pontosan az itteni megélhetési és vállalkozási nehézségek miatt.

Ott még a minimálbér is messzemenően több, mint itthon, és a költségek, árak, díjak megegyeznek. Vidáman meg lehet élni még egy párnak is egy fő fizetéséből.

2009. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Bátran gyertek, mindenki hagyja ott azt a ...országot. De egyet tartsatok szem előtt, nem külföldi munkavállalók vagytok hanem büdös bevándorlók és akkor könnyebben megy majd, el kell vállalni minden munkát az elején, csak az első fél év a nehéz utána egy életre boldog lehetsz és elfelejtheted a minimálbér szót.
2009. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Én egyszerűen vettem egy repülőjegyet Angliába,és minimális nyelvtudással kimentem a páromhoz.Ő dolgozott,és mint a legtöbb ember én is azt mondtam,hogy tele vagyok energiával,dolgozni akarással,és nem számít hogy csak gagyogok angolul.Tévedtem.Több mint 1 éve kint vagyok,és még most is elküldenek ,hogy "sorry" de nem tudsz jól angolul,és inkább azt vesszük fel aki jobb a nyelvtudásban." Főleg most a válság idején amikor jelenleg 2 millió embernek mondtak fel.Nekem csak azért nem kell hazamennem mert a párom dolgozik,és a én "part time" munkám fedezi a minden napi étkezést.De nyelvtudás nélkül iszonyú nehéz,és nem mindig sikerül.Ha újra kezdhetném akkor biztos,hogy előbb otthon valami komoly angol tanfolyamot végeznék,és csak utána mennék külföldre.... és mindenkinek ezt tanácsolnám...Előbb a nyelvtudás!!!
2009. márc. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Kb. minden harmadik ember bizonygatja, hogy ki fog vándorolni. Kb. minden századik valóban foglalkozik a gondolattal, és közülük néhányan meg is kísérlik.


Csak akkor éri meg külföldre menni, ha műszaki vagy orvosi szakterületen van képzettséged és gyakorlatod, a helyi nyelvet jól beszéled, és lehetőleg amikor megérkezel, már biztos álláslehetőség vár, tehát előre meg van a dolog szervezve. Különben minden a szerencsén múlik és bevándorlóként csak "néger" vagy, az utolsó helyi munkás után következel, sőt, még később, mert a román vagy a pakisztáni olcsóbb.

2009. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

én nem tudom eddig nem tervezem:)

de lehetséges még az én életemben minden lehetséges:)

2009. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!