Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Próbáljunk meg...

Mit tegyünk? Próbáljunk meg itthon tovább "küzdeni" vagy álljunk tovább?

Figyelt kérdés
Van Mo.-on egy házunk és egy autonk az ország keleti megyéjében. Tudván ez egy rossz régió. Hitelünk annyi, amennyit az ingatlan és az ingóság ér. Férjem dolgozik, de most a megnövekedett hitelt már nem fogjuk tudni fizetni. Én is dolgozom, de ez sem sok. Igazából mindkettőnk munkája csak átmeneti megoldás, mert ugye mint mindenki, jobbat szeretnénk. Igazából a munka nem köt bennünket ide. Szüleink be tudnak segíteni minden téren,(ki tudja meddig, az ő anyagi tartalékuk is véges) de ezt nem szeretnénk, és nem megoldás. Két gyerekünk van, ami talán nehezíti a helyzetünket. Természetesen az ő érdekükben mennünk kellene, mert itt semmilyen lehetőség nincs számukra, úgy ahogy nekünk sem igazán, tehát csak a ház az ami "itt tart" bennünket. Mitévők legyünk? Maradjunk és küzdjünk továbbra is itt szép hazánkban vagy álljunk tovább? (a házat eladni nem tudnánk, mert nincs rá "igény" ebben a helyzetben) Amit még elmondanék , csak én beszélem valamennyire az angol nyelvet. Párom nem.
2009. márc. 3. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Ha én tehetném,nem gondolkodnék rajta.Itt nem lehet meg élni,csak éhen halni.Auszriába mennék,ott is nagyon sok féle-fajta munkást keresnek.Kb. a 3-4-szeressét keresném meg kint,mint itt.De nem tehetem mert van 2 iskolás koru gyerekem,akik a suli miatt ide vannak kötve.Ha nállatok kicsik még a gyerekek,ne gondolkozzatok rajta.
2009. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves elso valaszolo! Ausztriaban szerinted nincsenek iskolak, ott nem kotelezo az oktatas, vagy mire gondoltal amikor azt irtad, hogy a gyerekeidet ide koti az iskola???? Mas kot benneteket ide, de nem a gyerekek iskolaja! Kint is mehetnek a gyerekek suliba!

Kerdezo, ha tudtok, menjetek ki kulfoldre szerintem.

Jo lenne, ha eloszor a parod is legalabb alapfokon beszelne angolul, mert igy nehez lenne. Alapfok nem nehez, ha tenyleg kiakartok menni megtudja csinalni.

2009. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menjen a párod egy évre max., és akkor kiderül hogy érdemes nektek utána menni.
2009. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Drága 2. válaszolo,én az első lennék.Ne ítélkezz amig nem látsz bele más életében!!!!1=Az én 2 gyerekem 15,12 évessek.A nagyobbik most kezdte el a szakközép iskolát a másikat már felvették a 6.oszt.gimnáziumba.Ők igy tervezték a tanulási szándékukat amit tiszteletbe tartok.2=A testvérem áttétes csontvelö rákban szenved,abban a stádiumban van már,hogy az orvosok csak gyogyszeressen tudják már ellátni.Tehát,még egyszer magyarul leírom,Én sajnos nem tehetem meg,hogy itt hagyjam a beteg testvérem és a gyerekeim akaratát,életcéljaikat felrugjam.De aki teheti,az ne gondolkozzon.Amit írtam nem sértettem,bántottam senkit csak az én álláspontom nyilvánitottam ki.Nem tudtam,hogy ez itt tilos,mert egyböl belátás nélkül lehurrogják a jó szándéku válaszolot.Vagy te vagy az oldalnak a szerkesztöje,hogy keresztbe lenyeled a válaszadót?Legközelebb ha válaszolni szeretnék,majd engedélyt kérek tölled.
2009. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!