Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliából utalással mennyi...

Angliából utalással mennyi idő alatt ér ide a pénz?

Figyelt kérdés
Meg hogy müködik?
2009. márc. 4. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A külföldről való utalás időtartama attól függ, hogy át kell-e váltani közben a pénzt. Ha fontot utalsz Angliából és fontban lévő magyar számlára, az 3 nap. Ha angliai font számláról forintot utalsz a magyarországi számlára, akkor az 5-7 nap.

Úgy működik, mint a egy sima forint átutalás. A lényeg az, hogy a pénzt olyan pénznemben kell elutalni, amilyenben a fogadó számla van.

2009. márc. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy a konverzió miben befolyásolja a számlára történő jóváírást?

Mert az utalás lényege, hogy a SWIFT-en átjönnek az infók, a GIRO feldolgozza és továbbítja. Teljesen irreleváns, hogy az adott számlán miben van jóváírva. Ugyanis az csak a legutolsó pillanatban, a jóváíráskor realizálódik. Amíg a SWIFT-en, meg a GIRO-n utazik, addig abszolút lényegtelen, hogy a számla vége mi lesz.

A konverzió a jóváírás pillanatában történik meg. Tehát amikor már OTT a bankodnál. Ekkor nem lesz plusz két-három nap az, hogy forintban történjen meg a jóváírás...


Persze az OTP-nél előfordulhatnak ilyen dolgok, ezt nem tagadom. De BANK esetében ez teljesen irreleváns dolog.


Amúgy a válasz jó, 3-5 nap alatt itt a pénz.

2009. márc. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első

Hát nekem sajnos már "BANK"-nál is előfordult (nem is egynél a 7-8 nap, sőt egyszer 2 hét. Sajnos valahol kódorgott a pénzem.

SZámítástechnikailag én sem tudom elképzelni, hogy ez hogyan lehet, csak úgy, ha kézzel belenyúlnak a folyamatba, de mégis megtörténik.

2009. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sziasztok!

Az en kerdesem is az angliabol valo penzutalassal kapcsolatos.

Szerintetek mennyi ido alatt erkezik meg a penzem,mult penteken 02.-an delelott lett elinditva az utalas.

Barcleys bankbol magyar forint szamlara.

Elvileg mar meg kellett volna erkeznie szerintem.

Nem ez az elso utalas,eddig mindig siman ment max.3 nap alatt itt volt a penzem.

Most csutortok van,szerintetek meddig varjak,illetve ha nem jon meg a penz,hova menjek reklamalni?

Valaszokat elore is koszi!

2010. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!