Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá hogy újból...

Mit szóltok hozzá hogy újból feljelentették a Providentet uzsora gyanujával? És hogy javasolták a hitelek eltörlését?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem zörög a haraszt...
2009. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Jól tették. Kihasználják a rászoruló embereket. 400%-os THM!!!! Ez már uzsorakamat. Szerintem. Meg miből lenne egy családnak, akinek nincs pénze, hogy megvegye a tanszereket, mitől lenne pár hét múlva pénze törleszteni. Megértem, hogy a Provident kockázata nagyobb, hiszen nem kérnek például fedezetigazolást, de akkor is mindennek megvan a határa. Én így gondolom. Remélem tényleg maximalizálják majd a kamatot, THM-t. Nem szép dolog visszaélni mások kiszolgáltatott helyzetével és esetleg tudatlanáságával.
2009. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

a Heinekent meg rendszeresen feljelentik tiltott önkényuralmi jelkép használata miatt (vörös csillag)


leginkább nevetségesnek tartom.

2009. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Na ne vicceljetek.


A 400%-os thm ugye egy évre vonatkozik, ha annyi időre veszed fel. És nem miután felvetted, tudod meg. Ha tudod, hogy sok, akkor egyszerűen ne vedd fel!


Hogy érted, hogy honnan vegye meg az iskolaszert???? Tehát azt gondolod, hogy a Provident vegye meg az iskolaszert, annak, akinek nincsen rá pénze?


El kell kerülni az ilyen hitelezőket, de ha szükség van hirtelen 100.000.- forintra, akkor meg milyen jó, hogy egy nap alatt ott van. És ezt meg kell fizetni. Ha meg nem tetszik, nem kell felvenni. Ha meg felvettem, akkor fizessem is vissza már.


Az uzsora nem a thm-től függ, hanem a kihasználástól...


Egyébként én az Otp-nél vettem fel lakáshitelt, 10 millióra 20-at fizetek vissza!! Akkor én is pereljek?

2009. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Senki nem kényszeríti az embereket, hogy pénzt kérjenek a providenttől, amikor vissza kell fizetni akkor meg csodálkoznak, és huzzák a szájukat.

A TV-ben az egyik balek azt mondta, azért vették fel mert adták, és amit adnak el kell fogadni. Azt gondolta, majd csak lesz valahogy. Hülyeség ellen nincs orvosság. Nem értem ezeket az embereket.

Aki OTP hitelt vett fel annak nem törlik el, akkor ne töröljék el annak sem aki providentől kért.

2009. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem kényszeríti az embereket arra, hogy kölcsönt vegyenek fel. Ha mégis ennyire hülyék fizessenek csak. Érdemes azért megnézni mikre vesznek fel az emberek hitelt, plazma tv, laptop és egyéb nélkülözhetetlen dolgok.
2009. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Ez mind szép és jó, de mit szóltok,ha hiába fizetsz mindig rendesen akkor is fel tesznek BÁR listára?!! Ez is korrekt? És nem is szólnak, pedig a törvény szerint értesíteni kell, az embert.Valahogy nem tudom sajnálni őket......
2009. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Semmit nem szólok, ezt még nem hallottam. És minden ügyfelével ezt teszi? Vagy előfordult?


Félre ne érts, nem vagyok a bank mellett, csak piszok dolog a kölcsönt nem visszafizetni, hanem helyette heti 5 Ft-ot fizetek, hogy lássák a fizetési szándékot. Tényleg, én is kipróbálom... vagy én nem?

2009. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Senki ne vegyen fel a Providenttől azért, hogy majd "jól eltörlik a hitelét"...


Ugyanis igen merész, és igen komoly következményekkel járó akció lenne a tv piacon (gyk: tökéletesen versenyző piac) állami regulációval ÉLŐ SZERZŐDÉSEK sorsáról dönteni. Igaz, erre eshetőleges joga van az államnak, de BIZTOS, hogy ilyen jogával NEM ÉL. Tönkrevágná az egész szektort vele.

Azt azonban elképzelhetőnek tartom, hogy a döntést KÖVETŐEN kötött szerződésekre vonatkozóan THM-korlátot vezet be az állam. Ez várható szabályozási forma. Ennek eredményeképpen a már élő szerződések eredeti feltételeikkel futnak ki. Utána meg a Provident is az országból...

2009. márc. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

A Provident egy lehetőség. Mielőtt az ember felveszi, mérlegelje, ki tudja-e fizetni a heti X Ft törlesztést. Engem már többször kisegített a bajból, de feleslegesen nyilván nem veszem fel, mondjuk, hogy jönnek a gyerekek a hétvégén, sőt még ajándékot is vegyek nekik /TV reklám/.

Ez a hitel lehetőség arra jó, ha valami életbevágóan fontos kifizetni valód van, ami azonnal kell. Próbálj meg ilyen "kis" összeget egy banktól felvenni. Körülményes, és hosszú ideig tart, ha egyáltalán adnak.

Nekem az OTP-nél van jelzáloghitelem, ott sem kevés a kamat. Igaz, nagyobb összeget vettem fel.

2009. márc. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!