Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek ebben a...

Hogyan döntenétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Családi házunk viszonylag nagy ( több mint 100 m2), szülői segítség kaja terén (sertés, csirke hús) tehát szinte soha nem kell vennem.Viszont most a törlesztőrészletünk+rezsi pont annyi amennyi a bevételünk. És azért valamiből csak kellenne élnünk. Mást is kell venni, van 2 gyermekünk. és egyéb dolog is kell egy háztartásba. Sokat gondolkozunk, azon, hogy külfölön próbálunk új életet. Érdemes lenne? Nyelv(angol)nem gond.
2009. márc. 9. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia, én mindíg azt mondom, hogy érdemes. sokan meghátrálnak, és gyerekekkel nem mernek útra kelni, de aki mer, az nyer. itthon egyre reménytelenebb lesz a helyzet, itt nem lehet tervezni, jön, ami jön. sokan mondják, máshol sincs kolbászból a kerités, ez biztosan igy is van, de aki itthon sem munkakerülő, nem henyél és megfogja a dolog végét, az máshol is képes lesz boldogulni.
2009. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatjátok, de jól előkészítve.

Kezdhettek állást keresni itthonról is.

Ha kimentek legyen legalább 3 hónap (jobb a fél év) tartalékotok, hogyha az álláskeresés nem megy azonnal.

Tájékozódjatok a lakáslehetőségekről, milyen gyorsan lehet egy bérleményt kapni.

Tehát gondoljátok jól át, és akkor nem lesz probléma.

2009. márc. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát megeleht de most angliában is elég kevés munka van.

A baj akkor van ha kimentek nincs munka mikor vissza jöttök meg itthon sem találtok munkát. nekem egy barátnöm ebbe esett bele. Kiment úgy hogy otthon egy 5 éves munkaviszonyt mondott fel. Kint volt fél évet és Decemberben haza jött, mert nem érte meg neki. Csak kisegítö munkát találtak,és egy kisszoba elvitte egyikük fizetését, és mßege enniük is kellett. Ezek után haza jöttek de azóta a lány nem talál munkát. Vissza mentek de csak kisegítö állások lennének. Otthon logisztikában dolgozott elég jól is fizetett neki, most meg semmi.


Szóval azt gondold meg hogy ha nem tetszik akkor hol fogsz elhelyezkedni. Kintre szakembereket várnak jó angoltudással. Szóval ha ez megvan akkor indulj, de szaktudás nélül nem sok mindenre mész.

Ja és azt szoktam mondani hogy annak éri meg kint lenni aki minimum olyan életszinvolnalat fent tud tartani mint otthon. Ha rosszabb akkor nem éri meg. Pl ha otthon van házad, kocsid ,évente nyaralsz, havonta elmész étterembe stb.. ha ezt kint nem tudod megteremteni nem éri meg.

2009. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem nincs állásom (tanár), férjem sofőr. Nem tudunk elmenni egyszer sem nyaralni és nem járunk étterembe soha.
2009. márc. 9. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Én első lépésben megpróbálnék kisebb házat/lakást vásárolni, ahol a rezsiktg kevesebb, esetleg ha szerencsétek van, akkor még a hitelből is tudtok valamennyit visszafizetni, és így kevesebb lesz, vagy a fennmaradó összeget (amit a házért kaptok) félretennétek, és abból élnétek. Persze ez akkor, ha mégis maradnátok.


Nem tudom, hogy merjétek e bevállalni, hogy külföldre menjetek! Ugyanis ott vannak a gyerekek, (akikről ugyan nem írtad, hogy mennyi idősek), de ha már mondjuk iskolások, lehet nagyon rossz lenne nekik, ha elszakadnak a barátaiktól, és hirtelen egy idegen környezetbe kerülnek (de persze ez még mindig jobb, mint hogy ne legyen mit enniük, mert az összes pénzetek a lakásra megy el, vagy nélkülözzenek egy csomót). A másik a nyelvtudás. Nekem nem egy, nagyon jó angolos ismerősöm költözött Angliába, de egy hónapba beletelt, mire elkezdték érteni, ki mit mond, mert annyira pocsékul "artikulálnak" az angolok :D Ha viszont mindenképp a külföld mellett döntenétek, akkor (mint azt ezen az oldalon is írják sokan tanácsként) először az apa menjen ki és készítse elő a terepet! Aztán ha kint minden biztos, akkor megy utána a család. kb ennyi, amennyivel segíteni tudtam (vagyis remélem, hogy tudtam segíteni :D)

2009. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!