Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megkaptam a jövedelemigazolást...

Megkaptam a jövedelemigazolást, melyből kiderült, hogy nem kapok adóvisszatérítést, mert a főnököm igényelte az adójóváírást, viszont én nem írtam alá semmi ilyen jellegű papírt. Ez adócsalásnak minősül?

Figyelt kérdés
És a fizetésemmel se kaptam meg a pénzt...Érdemes feljeleneni(most már a volt) főnökömet, vagy ezért nem büntetik meg?Köszönöm a segítséget!
2009. márc. 9. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy a főnököd előrelátó volt, és nem kellett a pénzedet fél évre kamatmentesen kölcsönadni a szegény rászoruló magyar államnak. Ha egyébként stimmelnek a pénzek, akkor ez csak jó neked.
2009. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Örülök neki, csakhogy az a pénz nem őt illeti meg, hanem engem.Főleg azok után, hogy minden hónapban 10-15 ezer forintot lefaragott a fizetésemből :(
2009. márc. 9. 17:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Ha adójóváírást kért, akkor azt a pénzt nem tehette zsebre, hanem minden hónapban oda kellett adnia neked. Ellenőrizd a havi kifizetési listákat (ugye eltetted mind?) és az adópapírokat is. Ott van rajta, hogy mennyi adóelőleget fizetett ki összesen, mennyi pénzt adott oda neked, stb. Ha nincs más jövedelmed, egyértelmű, hogy nem kapsz visszatérítést.


Miféle 10-15 eft-okat faragott le tőled? Hogyan?

2009. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pont ezaz, hogy nem kaptam meg azt a pénzt, és a 4 hónap alatt, amíg ott dolgoztam, egy fizetési papírt sem kaptam...Egy kocsmába dolgoztam pultosként, négy órára jelentettek be, de naponta 16-18 órát dolgoztam.Szóval a pénzt zsebbe kaptam, és amikor megkérdeztem, hogy mért csak ennyi fizetést kaptam, akkor az volt a válasz, hogy most kevés a forgalom, így kevesebbet tudnak fizetni...
2009. márc. 9. 17:30
 5/15 A kérdező kommentje:
És tavaly szeptemberig diákként dolgoztam, szóval volt más jövedelmem is.De ugy tudom, hogy csak akkor lehet jóváírást kérni, ha a nyilatkozatot alá is írom, ami ugye nem történt meg.
2009. márc. 9. 17:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha feketén dolgoztál, az egészen más. Ott örülj neki, ha egyáltalán pénzt kaptál.

Ha vannak SZIKLASZILÁRD tanúid, és készen állsz egy húzós perre - akkor pereld be!

Ha nem - akkor nyilván van most is pultoslány: nem ártana, ha az adóhivatal kapna arról egy levelet, hogy veled mit csináltak, és nyilván most is ez megy.

Az adóhivatalt felhívhatod, hogy te nem adtál ilyen nyilatkozatot. De pénzt tőlük nem fogsz kapni, ha a főnököd nem fizette be: max. egy igazolást ahhoz, ha pert indítasz.

2009. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A perköltség biztos nagyon drága.Az a pénz ami visszajár, az 34 000 forint, szóval nem egy nagy összeg, viszont ha feljelenthetném, az elégtétel lenne számomra azért a 4 hónapért, amit elszenvedtem.A másik pultoslány is ugyanebben a cipőben jár, de nála még rosszabb a helyzet.Szóval megbüntethetik mindezért?
2009. márc. 9. 18:07
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, hogy perköltség legyen - kérhetsz ingyen ügyvédet. Az annyit is ér.


Feljelenteni már csak azért is érdemes, hogy másokkal ne játszhassa ezt el, amit veled. Még a munkaügyi bíróságon is fel lehet jelenteni: akkor Apeh ellenőrzés mellé még munkaügyi ellenőrzést is kaphat. Évezni fogja... ami egy dolog. Annál fontosabb, hogy talán rájön: nem érdemes csalni. A más bőrére semmiképpen.

2009. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint azt a munkavállalót is büntetik, aki feketén dolgozott...
2009. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy büntetik a fekete munkavállalókat is, viszont ez kicsit másabb tészta, mert bejelentett munkahelyem volt,csak éppen többet kellett dolgoznom mint amennyi a papíron szerepelt...Egy levelet viszont biztos vagyok benne, hogy megér, de az lenne számomra az elégtétel, ha ugyanannyi álmatlan éjszakát szereznék a volt főnökömnek, mint ő nekem....
2009. márc. 9. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!