Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bruttó vagy nettó bérből kell...

Bruttó vagy nettó bérből kell kiszámolni a TGYÁS összegét?

Figyelt kérdés
Az adózóna.hu oldalán találtam TGYÁS kalkulátort. Ott a havi bérhez a nettó vagy a bruttó összeget kell beírni?
2011. máj. 6. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
bruttó
2011. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Bruttóból, az tuti.. :-)
2011. máj. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Március 28-tól vagyok TGYÁS-on, most szombaton született a kisfiam. Ma utaltak el 50ezer forintot, ez az első utalás. Ha a nettót írom be akkor jó, viszont ha a bruttót, akkor többet kellett volna, hogy utaljanak, ha ez most a márciusi pár nap és az április teljes hó. Akkor ez hogy van? A bruttó bejelentettem 83000 ft - t volt végig előző évben és most is. Köszönöm a válaszokat
2011. máj. 6. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:
58100 Ft akkor a bruttó tgyásod. Ez nettóban adójóváírással együtt is ennyi. Adójóváírást kértél? Ha nem, akkor nagyjából stimmel az összeg. 46 294 Ft egy teljes hónapra, egy hónap + 4 nap = 52466 Ft
2011. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Adójóváírást nem igényeltem, mert azt mondta a könyvelő, hogy úgy járok jobban, ha most nem igényelem meg, hanem majd év végén kapom vissza. Remélem igazat mondott, és tényleg így jártam jobban. Azt mondta, hogy ha most igényelem meg, akkor a cég jobban jár mint én, de így nem.
2011. máj. 6. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:

"Azt mondta, hogy ha most igényelem meg, akkor a cég jobban jár mint én, de így nem."

Ezt a sületlenséget én még nem hallottam, de jót derültem rajta :)

Ilyen nincs, hogy így vagy úgy jársz jobban, hacsak nem arra gondolt, hogy ha év közben nem igényled, akkor adóév végén, egy összegben kapod meg, amit most havonta kapnál. De ha belekalkulálod azt, hogy a mai havi 11eFt többet ér, mint egy év múlva, akkor kvázi rosszabbul jársz, ha egy összegben kéred.

2011. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És gondolom már nem lehet igényelni utólag, ugye?
2011. máj. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!