Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora értékű ajándékot,...

Mekkora értékű ajándékot, vagy mennyi pénzt illik adni az nászajándékba a mennyasszony tanujának?

Figyelt kérdés

ezen felül a papot is nekem kell fizetnem?

és ha igen az kb mennyi?


2009. márc. 13. 07:46
 1/3 anonim válasza:
A tanunak mi a bánatnak akarsz pénzt adni?????? Az ifjú párnak adj...Te talán örömanya vagy???
2009. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom Te vagy a tanú, ilyenkor a papot nem Te fizeted, azt a keresztszülők állják, ha az is Te vagy, akkor kevesebb értékű az ajándék. Ez persze függ attól is milyen anyagi helyzetben vagytok, egymáshoz viszonyítva is. Felénk aki vendég, az kb. olyan értékű ajándékot ad, mint amennyibe Ő került. Ha étterem akkor terembérlés - kaja - süti - üdítő/FŐ. Ha otthoni ( sátoros ), valamivel kevesebb.

2009. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

első válaszoló vagyok...azt hiszem félreértettem a kérdést...ne haragudj, bár mi tagadás elég félreérthető volt...

A papot amúgy a tanuknak szokás kifizetni, legalábbis felénk, sőt még a polgárit is. Nekünk a polgári 12000Ft volt, ebben volt zene, vers, virág a szülőknek és egy pohár pezsi (szülőknek, nekünk, anyakönyvvezetőnek, tanúknak) az egyházi esküvő az 10.000Ft volt, plussz még az oltárdísz, ami olyan 3-4ezer volt...

Pénzt annyit szoktak adni, amennyit az elöttem író mondott. Kb amennyit elfogyasztasz...de pl. nálunk volt olyan, aki 1000ftot rakott a borítékba a menyecsketáncnál...és nem is volt aláírva...érdekes, aki 20-30-40-50 ezreket adott, mind írt pár sort, azért elvártam volna attól is, aki csak 1000Ftot tudott adni, hisz megértettük volna...

szerintem neked, ha egyedül mész, akkor egy 10es bőven elég lesz...

2009. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!