Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg nehéz már kirepülni a...

Tényleg nehéz már kirepülni a családi fészekből a fiataloknak?

Figyelt kérdés

miért van ez? miért kell mindennek drágulnia.... :( olyan szomorú vagyok. 2 év után most kaptam munkát 4 órásat és hát abból az ember nem tud megélni... miért ilyen szemét minden? :@ mikor fog odajutni a gyerek h elköltözhessen és családot alapíthasson hogyha fel sem veszik sehova sem pályakezdőként, szakmai tapasztalat nélkül! valaki aki hasonló helyzetben van mint én írjon :$

köszönöm :)

L


2011. máj. 17. 17:19
 1/6 anonim válasza:
Én nem tudok repülni.
2011. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok. 4 éve volt az első diplomám.

Azóta sem kellek sehová sem.

Mert:

- Pályakezdő vagyok (legálisan nem volt még munkaviszonyom, amit beírhatnék, csak a szakmai gyakorlatok, igaz az 5 év)

- Diszkrimináció van

- Fiatal vagyok (a 40 évesekhez képest)

- Túlképzett vagyok

- Tolonganak az emberek a szakmámban

- Nincs saját kocsim


Én már nagyon mennék itthonról. Már nem bírom. De nincs hová, hiszen munka sincs.

2011. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megtanulnak a fiatalok,úgy,mint régen a nagyszüleik ,alkalmazkodni a család többi tagjához. Csak ma divat ez a mindenáron külön kell menni a fiataloknak.
2011. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dymo válasza:

17:41


Azért én úgy érzem,hogy ez a 21. századi európában nem egy nagy vágy/elvárás lenne...

2011. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz a legkönnyebben kirepülni, ha összeállsz valaki olyannal, akinek jó fizuja, lakása, stb. van. Mert ilyenek is vannak. A szocializmus idején nem volt ilyen nagy szám lakást szerezni, volt szocpol, meg tanácsi bérlakás dögivel, amit később meg lehetett venni, ezeket vannak páran, akik örökölték, vagy éppen a szülei vettek neki egyet. Újgazdag csókák is vannak, akik meg azóta szedték meg magukat.


Most nem azt mondom, hogy kifejezetten erre hajts rá, de ezt a lehetőséget is érdemes észben tartani.

Úgy, hogy elköltözöl, aztán a fizudból félrerakosgatsz, és pár év múlva veszel lakást, ezt a mai világban csak akkor tudod megtenni, ha kiemelkedő fizetésért dolgozol valami hiányszakmában, és lehetőleg nem is pályakezdőként. Vagy jólmenő cégtulaj vagy.


Egy mai átlagfizuból lásd be, nem tudsz belátható időn belül lakást venni, mert örülhetsz, ha a havi kiadásaidat fedezi. Ráadásul a rezsit is fizetned kell, ha egyszer lakásod lesz. Önerőből baromi nehéz ezt megvalósítani, hacsak úgy nem, hogy jelzáloghitelre vesztek fel kölcsönt 20-30 évekre előre, amiben benne van az, hogy ha az alatt az idő alatt bármikor elveszted a munkádat, és nem tudod fizetni a törlesztőket, akkor utcára raknak gyerekkel, minden cuccoddal együtt.

Akkor már inkább az, hogy a szüleiddel laksz egy jó ideig, így szállásra, ételre nincs kiadásod, és addig próbálsz félretenni.


Errefelé halad a világ, nem mindenkinek lesz természetes az, hogy saját lakása lesz a jövőben, és a társadalmi különbségek csak egyre nőni fognak.

Nyugaton ez egyébként természetes, ott csak a nagyon gazdagoknak van saját lakásuk, viszont ott van egy jól működő állami bérlakásrendszer, megfizethető árakon.


Nálunk ilyesmi nem létezik, így maradnak a fentebb vázolt lehetőségek.

2011. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem tudok mit mondani. tudom h mennyire nagyon nehéz az embernek fenntartania magát és hát igen a különélésnél nincs olyan h félreteszek pénzt. rossz a helyzet és csak romlani fog :(
2011. máj. 18. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!