Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért jönnek állandóan azzal,...

Miért jönnek állandóan azzal, hogy aki akar, az talál munkát?

Figyelt kérdés
Egy ideig én is ezt hajtogattam, amíg volt munkám, de ma már belátom, hogy ez elég fölényes kijelentés volt...
2009. márc. 16. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
A gazdasági válság előtt azért többé-kevésbé így volt. Legalább is felénk. Borsodba vagy Zalába stb. akkor sem volt munkalehetőség. De a válság kezdetétől sokan vesztették el a munkahelyüket. Igy még többen keresnek, és még kevesebben kínálnak munkát. Tehát munkát nagyon nehéz találni úgy általában.
2009. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Ma volt egy riport arról, hogy míg például Néemtországban, ha a családfő Frankfurt helyett Münchenben kap jobb állást, zökkenőmentesen lakóhelyet váltanak.


Nálunk ez meg maga a kis magyar tragédia!

2009. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen, ezt általában azok mondják, akiknek van munkájuk és fogalmuk sincs milyen az, amikor hónapokon keresztül hiába küldözgeted az önéletrajzod, még csak válaszra sem méltatnak.

Soha nem szabad lebecsülni a másik helyzetét.

A másik meg az, hogy akkor sem kell lenézni valakit, ha valamilyen sz@r melót nem akar bevállalni.

Ezt is meg lehet érteni.

Mert nem az a cél, hogy ne halj éhen, de gyűlölj minden egyes percet, amit a munkahelyeden töltesz és még a fizetés is sz@r.

Legalább az egyik tulajdonság legyen már jó, nem?

2009. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
93%

Igen, én is mindig ezt mondtam, most meg itt vagyok, és december eleje óta nincs munkám... annyira szégyellem magam, és annyira rossz, hogy hónapok óta többszáz önéletrajzot küldök, és alig érkezik válasz, ha igen, akkor az állásinterjún mondják azt, hogy nem elég képzett, nincs tapasztalata stb.

(egy 20 éves lány vagyok, aki szünetelteti az egyetemet)

Szóval mostantól nem ítélem el, és nem nézem le azokat, akiknek nincs munkájuk (persze ha keresnek mellette, nemcsak otthon várják a csodát).

Szóval ezzel úgy vagyok én is, mint te.

2009. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

AKI AKAR,AZ BIZONY TALÁL MUNKÁT!

Szerintem ez 100%osan igaz!

Csak sokszor félre kell tenni a büszkeséget,gyakran még a legkisebb csíráját is,meg kell tanulni befogni a szánkat,feladni az elveinket,bólogatni,mint egy bohóc,aztán felvenni a minimálbéres fizetést,amiből naponta elköltünk egy 100ast papírzsepire,mert bőgés nélkül úgyse bírjuk ki!

ÍGY LEHET!

2009. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én is amondó vagyok, hogy aki akar dolgozni, pénzt keresni, élni, az talál munkát.

Valószínűleg nem álmai munkáját, de van miből élnie, nem hal éhen. És addig is lehet a végzettségének, elképzelésének megfelelő munkát keresni, míg épp a gyorsétteremben wc-t pucol 4 órában, vagy hajnalban újságot hord. Mert ezek is munkák, csak erről elfelejtkeznek emberek.

Én úgy gondolom, hogy egy munkanélküli (főleg a mai válságos világban) nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy csak bizonyos munkát vállal el.

2009. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Egy 20 éves egyetemista lány előbb dolgozzon gyorsétteremben, és közben küldözgesse az önéletrajzokat, addig is lesz pénze,mert így a "várja a csodát" kategóriába sorolom.

Egy családfenntartó apa se várja meg, míg lesz neki való meló, mindent kötelessége elvállalni. Úgyhogy tényleg a büszkeséget tegye félre mindenki, aki dolgozni AKAR és ne rinyáljon, hogy minimálbérért nem megy el!

2009. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Én is amellett vagyok, hogy aki akar, az talál munkát! Csak lehet, hogy ép nem olyat, amire vágyott, de hát a számlákat valamiből be kell fizetni. Én ugyanígy voltam. Elvégeztem egy felsőfokú tanfolyamot, majd tele önbizalommal elkezdtem munkát keresni. Mivel 1 hónap után is csak visszautasításokat kaptam, elmentem egy teljesen más területre, ahová semmi végzettség nem kell. Azóta is ott dolgozom és szeretem, szeretem a munkatársaimat és a főnökömet, igaz a pénz nem sok, de a számlákra ép elég. És számomra megfizethetetlen, hogy 5 percre lakok a munkahelyemtől és nem kell utazgatni!
2009. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egy vidéki nagyvárosban élek, és még bolti eladó, vagy gyorséttermi munkát sem kapok. Miért gondoljátok, hogy ha valaki nem dolgozik, az azért van, merz nem vállalna el bármit?
2009. márc. 16. 16:17
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért gondolom, hogy aki hónapok óta nem dolgozik az válogat, mert az újságok és a net tele van szakképzettség nélküli munkával, szóval ha bármit elvállalna, akkor lenne munkája.
2009. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!