Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy 5000 ft-os tartozás,...

Van egy 5000 ft-os tartozás, polgári peres úton be tudják hajtani, ha tanuló vagyok, nincs bankszámlám, és semmi a nevemen? Egyáltalán ilyen kis értékkel foglalkoznak bíróságon? Mikor évülhet el?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Be tudják, első körben nem peres eljárásban, fizetési meghagyás kiállításával kezdik.

Kapásból ennek az illetéke 3500 Ft, plusz az ügyvédi költsége kb. 10e Ft. Tehát ennyivel "többről" indulsz.


A jogerős fizetési meghagyással pedig elindulhat a végrehajtás. A végrehajtó költségei szintén téged terhelnek majd, ez kb. 20-25e Ft-ot tesz ki. Tehát a végrehajtásra kerülő összeg az eredeti tőkéd kb. 10x-e lesz, olyan 50e Ft.


Az elévülés attól függ, hogy mit követelnek, milyen szerződésből ered az igénye a jogosultnak. Amúgy el tud évülni egy tartozás.

2009. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de ha nincs semmim,miből hajtják be?
2009. márc. 23. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagykorú vagy már? Hogy sikerült adósnak maradni? Mellesleg nemigazán értelek, ez annyira piszlicsáré összeg, ahelyett, hogy a behajtótól rettegsz, miért nem fizeted inkább ki?
2009. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nyereményjáték volt,csak azt nem közölték,hogy küldenek egy könyvet,3500 ft-ért,és mivel nem én vettem át a csomagot,az első részlet ki lett fizetve.ezt nem akarom kifizetni.
2009. márc. 23. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Küldd vissza a könyvet egy levél kíséretében, amiben elállsz a megvételétől! Bíróságra tutira nem fognak menni, mert egyértelműen ők húznák a rövidebbet. Erre ma már nagyon szigorú szabályok vannak: ha egy nyereményjátékban nem virít ott nagybetűkkel, hogy a játékhoz meg kell venned egy könyvet, akkor teljesen jogtalanul tukmálják rád.
2009. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy nagykorú, majd a szüleiden behajtják!
2009. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagykorú vagyok!
2009. márc. 24. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Max közmunkát kapsz pár napot...De nem hiszemhogy ekkora ügy lesz ebböl..
2009. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!