Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénztárosként dolgozom egy...

Pénztárosként dolgozom egy iskolában, ahol az ebédbefizetéseket én intézem. Mit tehetek ilyen helyzetben? Megvádolhatnak valamivel?

Figyelt kérdés
Szóltam ma a dolgozóknak akik még nem rendezték az e havi tartozásukat, erre jött az egyik kolléga aki váltig állítja, hogy lerakta a pénzt az asztalomra csak nem kapott se számlát és nem írt alá semmit. Én erre nem emlékszem, de magából kikelve zokogva hiteget mindenkit, hogy ez így történt. Ugye még csak véletlenül se hibáztathatnak engem lopással vagy fizettethetik meg velem?:-S
2009. márc. 25. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ez volt az első ilyen jellegű eset akkor természetesen nem fogják veled megfizettetni. Ha eddig mindenki kapott számlát és mindenkinek alá kellett írnia, akkor neki is tudnia kellene, hogy ez a dolgok menete. Ha viszont előfordult már, hogy lezserebben vetted a számlás-aláírásos dolgot akkor könnyen ellened fordíthatják a helyzetet.
2009. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha abban a pillanatban mindig alairattatod a papirt mindenkivel amikor odaadja a penzt, es ugy erzed rendesen dolgozol, akkor ok. a dolog.

Nem tudom miert tette le az illeto az asztalodra a penzt, es miert nem kert rola azonnal bizonylatot.

Ha mindig mindenkinek adsz bizonylatot a penzrol, akkor nincs mitol tartanod.

2009. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a mondatot ne mondd, hogy :"Erre nem emlékszem.", mert ezt úgy is értelmezhetik, hogy "Nem emlékszel az egészre."

Inkább azt mondd, ha hívat a főnököd, hogy nem jött az irodádba a dolgozó és semmit sem fizetett be, hiszen ez történt nem?!

Mi az, hogy letette az asztalra?!Jobb helyeken nem is tartózkodhat az irodában a dolgozó, csak az irodista tudtával - akinek viszont ilyenkor mindenért felelősséget kell vállalnia.

Olyan nincs, hogy siet valaki, odabiggyeszti, meg se várja a nyugtát ( boltban pénztárnál se fogadnak el reklamációt ilyen esetben, csak, hogy más példát ne mondjak ) és akkor még Te tartod a hátadat bárki miatt is.

Velem legalábbis biztos nem játszaná ezt el senki, mert gyanítom, hogy az illető - aki most kellemetlen helyzetbe hozott - simliskedik vagy alád akar tenni....

2009. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A főnököm neki hitt, mivel egyszer szeptemberben nem egyezett a pénztáram 35 forinttal és onnantól kezdve és állandóan hibázok.(gondolja) Kijelentettem, hogy nem vagyok hajlandó fizetni és most írom a felmondásomat, de nem csak emiatt. Borzalmas a munkamorál amióta minden megdrágult és semmire nincsen pénz.Közalkalmazottként meg különben sem voltam jól megfizetve. Köszönöm azért a válaszokat!
2009. márc. 26. 19:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!