Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy hirlapban olvastam egy...

Egy hirlapban olvastam egy külföldi munkáról Ausztriaban. Felhivtam a telefonszámot és ott elmondták a következőket: 15. 000 ft / fő a reg dij. Betmunkaskent havi: 250, 000 Ft-ot lehet keresni. Érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lene:

Postan kapok egy lapot azt kell kitölteni és a postasnak kell fizetnem a dijat.2 főre kértem tehát a postásnak 30,000 ret kell(ene) fizetnem.

Imseritek Ti ezt a fajta lehetőséget? Még annyit mondott a hölgy telefonon, hogy befizetés és a papirok postára adása után 3 hét vagy max 1 hónap mulva lehet is kezdeni a munkalehetőséget. Ez tul egyszerünek tünik nekem igy. Mi lehet benne a beugrató? A szállást a munkáltató biztositja.


2009. márc. 27. 21:00
 1/5 anonim válasza:
100%

Ne dölj be! Ez tuti átvágás.

Legjobb ismerős útján külföldre kijutni.

2009. márc. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Talán emlékszel, 2007-ben volt egy botrány spanyolországi narancsszedős munkával kapcsolatosan: az emberek úgy szöktek haza. Az egyik kolléganőm férje is ott volt, csak őt a család fuvarozta haza, amikor a sajtóból kiderült a dolog, mert a fickó nem merte telefonon elmondani, h' ott éhezik a "munkáltató által biztosított szálláson".

2.Nekem egyszer idézést hozott postás, h' vallomást tegyek egy csalási ügyben: egy újsághirdetésben munkát ajánlottak, de a részletekért szintén pénzt kértek. Az csak pár száz forint volt 10 évvel ezelőtt. Persze átverés volt, de 20 évesen még kis pisis voltam tele jóhiszeműséggel.


Szóval szerintem ez átverés: komoly cég komoly munkát nem így hirdet, és nem titkolózik. Ha nincs megadva telephely, konkrét személy, cégnév, akkor nem tudsz utánanézni, ergo bottal ütheted a pénzed nyomát. Vagy a regisztrációs díjjal lépnek le, vagy rosszabb esetben ki is utaztatnak, aztán ott szembesülsz a valósággal.


Remélem ír olyan, is kinek van személyes tapasztalata is, de nyilván te döntesz. Minden jót!

2009. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Átverés. A tisztességes közevtítőcégek a munkaadótól kapnak jutalékot, neked egy fillért sem kell fizetned.
2009. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Átverés! Igazuk van az előttem szólóknak. Még örülhetsz, ha csak a 30.000-nek inthetsz búcsút!
2009. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hi! Csak akkor fizesd be ha 1 unatkozó milliomos vagy. Inkább ferienjob.at vagy arbeitsmarkt.at vagy suche arbeit.at...sok sikert
2010. dec. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!