Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a helyzet most a magánnyugd...

Mi a helyzet most a magánnyugdíjpénztárakkal?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egy csomó embertől, hogy mennek csődbe és érdemes kivenni a pénzt belőle! Lehetséges ez? Tényleg ki lehet venni onnan a pénzt és meg lehet szüntetni?
2009. ápr. 6. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az önkéntes magánnyugdíjpénztárt lehet megszüntetni, illetve ha nem vagy kötelezett magánnyugdíjpénztár nyitására akkor azt megszüntetheted, de szerintem nagy butaság most kivenni, hiszen msot veszteséges, tehát kevesebb pénzt veszel ki, de évek múlva sokkal több is lehet.

1997. óta a pályakezdőknek kötelező belépni, nem lehet kilépni, hiszen a járulékot kötelező fizetni, csak az a különbség, hogy egy része a magánnyugdíjba megy, amit nem osztanak szét a mostani nyugdíjasok között nyugdíjként, mint azt ami az OEP kasszába megy, hanem ezt majd te kapod meg, ha nyugdíjas lesze és addig kamatozik.

2009. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Csak nagyon sok ismerősöm rohan most megszüntetni és kivenni a pénzét, nem értettem miért!
2009. ápr. 7. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha megírod a telszámodat, akkor beajánllak a tanácsadómnak, ő minden kérdésedet meg tudja válaszolni nyugdíjpénztárakkal kapcsolatban.
2009. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!